ساخت مسکن مهر و شهرفروشی اشتباه بزرگی بود/ برخی می‌خواهند اولویت سرمایه‌گذاری از مسکن برداشته شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش مسکن مهر و توسعه آن در کشور طرحی عوام‌فریبانه و خانمان‌برانداز است اما هنوز برخی افراد از آن دفاع می‌کنند.

ساخت مسکن مهر و شهرفروشی اشتباه بزرگی بود/ برخی می‌خواهند اولویت سرمایه‌گذاری از مسکن برداشته شودبه گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در پانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران گفت: بحث مسکن مهر و توسعه آن در کشور طرحی عوام‌فریبانه و خانمان‌برانداز است و تنها کالایی شدن انسان را نشان می‌دهد و این در حالی است که برخی از افراد خواهان دفاع از آن هستند.

وی افزود: از طرف دیگر هم بحث شهرفروشی یک اشتباه بسیار بزرگ بود وشهرهایی مانند تهران را به کارگاهی بی‌پایان و بی‌هدف تبدیل کرد و تنها هدف این عمل سوداگری است.

آخوندی تصریح کرد: در شرایط سخت این راه‌حل‌های ساده نمی‌تواند کمکی به ما کنند و بایستی راه‌حل‌های ساختاری را عملیاتی کنیم .

وزیر راه و شهرسازی گفـت: برای تجهیز مالی و افزایش قدرت خرید و قدرت ساخت نیازمند صندوق‌های تسهیلات و پس‌انداز در کشور هستیم.

آخوندی با بیان اینکه برخی روزنامه‌ها بیان کرده‌اند که مازاد عرضه در مسکن وجود دارد گفت: مسکن یک کالای استاندارد مانند اتومبیل نیست که از روی یک نسخه تولید انبوه صورت بگیرد بلکه وابسته به پارامترهایی همچون محل و مکان است زیرا یک ساختمان در یک نقطه با ساختمانی در نقطه دیگر قابل مقایسه نیست پس نمی‌توان گفت که مازاد عرضه وجود دارد.

وی افزود: این افراد با بیان این موضوع می‌خواهند بیان کنند که مسکن نمی‌تواند موتور محرک اقتصاد باشد و هیچ تسهیلاتی نباید به آن اعطا شود.

در حال تکمیل....

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جواناینجاکلیک کنید.

انتهای پیام/


تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار