آزمون‌های بخش معارفی جشنواره قرآن و حدیث المصطفی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، آزمون‌های کتبی جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی المصطفی از ۲۸ آبان تا روز ۳۰ آبان سال جاری به صورت غیر حضوری (آنلاین) و با محوریت شعار عقلانیت دینی و جاهلیت مدرن برگزار شد.

آزمون‌های بخش معارفی حدیثی نیز در روزهای ۲۶ تا ۲۸ آذر ماه برگزار شده بود.

داوطلبان ثبت نام شده در مقاطع کاردانی، کار‌شناسی، کار‌شناسی ارشد و دکتری، در روزهای تعیین شده فرصت داشتند در تمامی ساعات شبانه روز با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی www.quran.miu.ac.ir در آزمون‌های اختصاصی خود شرکت کنند.

آزمون‌های این بخش در هفت مقطع رشته، شامل رشته مفاهیم آیات و احادیث منتخب برای داوطلبین مقطع کاردانی، رشته‌های مطالعات قرآنی و مطالعات نهج البلاغه و صحیفه برای داوطلبین مقطع کار‌شناسی، رشته تفسیر ترتیبی برای شرکت کنندگان مقطع کار‌شناسی ارشد، رشته تفسیر موضوعی برای شرکت کنندگان مقطع دکتری، رشته مطالعات حدیثی برای داوطلبین مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکتری و نیز رشته ویژه عقلانیت دینی و جاهلیت مدرن برای داوطلبین مقاطع کار‌شناسی، کار‌شناسی ارشد و دکتری تعریف شده است.

منابع آزمون‌های کتبی این جشنواره از تألیفات علما و شخصیت‌های برجسته و مبرّز حوزه‌های علمیه همچون آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله جوادی آملی برگرفته و در قالب ۷ کتب تدوینی با عناوین نسیم هدایت به چهار زبان عربی، فارسی، اردو و انگلیسی، مباحث المعنی من مجمع البیان فی تفسیر القرآن به دو زبان عربی و فارسی، کلام ناب، آیات حیات، الکاشف، عقلانیت دینی و جاهلیت مدرن و نیز دو کتاب ارزشمند مباحث علمی در تفسیر المیزان و مفاتیح الحیاه به داوطلبین ارائه شده است.

با توجه به برگزاری آنلاین آزمون‌های بخش کتبی، امکان شرکت همزمان تمامی طلاب و دانش آموختگان مراکز داخل کشور و نیز دانشجویان دانشگاه مجازی المصطفی که در سایر کشور‌ها حضور دارند، فراهم شده بود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار