بیمه ها هنوز طلب ۱۰۰۰ میلیاردی وزارت بهداشت را نداده اند

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسن هاشمی روز دوشنبه در حاشیه همایش بین المللی راهبری دیابت که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود، در جمع خبرنگاران، گفت: وزير بهداشت در بيمه ها هنوز يک هزار ميليارد تومان از مطالبات بیمارستان های وزارت بهداشت را پرداخت نکرده اند.

وی با بیان اینکه از بیمه ها ۶ هزار ميليارد تومان طلب داريم، تاکید کرد: هنوز اميدوار به پرداخت بيمه ها هستيم.

وزیر بهداشت با اشاره به حاشیه سازی هایی که در مسیر اجرای طرح تحول سلامت وجود دارد، اظهارداشت: نخواهيم گذاشت با جوسازي، خدمات رساني در حوزه بهداشت و درمان به مردم دچار مشکل شود.

وی در ادامه به همایش راهبری دیابت اشاره کرد و گفت: بخش بزرگي از جامعه ايران به ديابت و فشارخون مبتلا هستند، لذا بايد طرح صحيحي براي تشخيص رايگان و دسترسي به دارو براي اين افراد در نظر بگيريم بخصوص در زمان حاضر كه در آستانه تدوين برنامه ششم توسعه و تقديم بودجه ۹۵ به مجلس شوراي اسلامي هستيم.

هاشمي ادامه داد: مجلس شورای اسلامی مي‌تواند منابعی از طريق در نظر گرفتن عوارض بر كالاهاي آسيب‌رسان همانند اقلام غذايي كه منجر به چاقي و در نهايت ديابت مي‌شوند براي حمايت از مبتلايان به ديابت و فشارخون ايجاد كند.

وی تاکید کرد: وزارت بهداشت با كمال ميل برای حمایت از مبتلایان به دیابت در كنار سازمان‌های بيمه‌گر قرار دارد.

وزير بهداشت با تاكيد بر اينكه پيشگيري از ديابت وظيفه ملي و جهاني است، افزود: پيشگيري از اين بيماري نيازمند حمايت همه جانبه تمام دستگاه‌ها و ذينفعان است اعم از بخش خصوصي و دولتي و مردم.

وی گفت: بدون هم‌افزايي بخش‌هاي متفاوت انتظار تغيير اساسي در كنترل اين بيماري هزار چهره را نبايد داشته باشيم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار