تصویب مطالعه طرح هادی ۱۴ روستا با دربرگیری ۹۹۷ خانوار

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روایط عمومی اداره كل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، قربان محمدی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه كمیته تصویب طرحهای هادی و تعیین محدوده روستائی بستان آباد و میانه گفت: با تصویب مطالعات طرح هادی ۱۴ روستا از توابع این شهرستان ها، ۹۹۷ خانوار با جمعیتی نزدیک به یک هزار و ۷۳ نفر از مزایای این طرح ها بهره مند می شوند.

وی با اشاره به تصویب شش طرح هادی روستائی در شهرستان بستان آباد و هشت طرح در شهرستان میانه اظهار داشت: امیدواریم روزی فرا برسد كه با فعالیت بنیاد مسكن و سایر دستگاهای اجرایی خدمات رسان، روستایی به نام روستای محروم در استان نداشته باشیم و همه روستائیان سرزنده، شاداب و محور تولید باشند.

محمدی به مزایای طرح هادی روستایی مصوب اشاره و تصریح كرد: با تصویب این طرح ها از تعرض و تصرف در حاشیه روستاها كه نهایتا به منابع و اراضی ملی ختم می شود، جلوگیری و باعث حفظ منابع ملی با نوع كاربری آن می شود.

مدیر كل بنیاد مسكن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی در پایان خاطر نشان كرد: تثبیت جایگاه اصلی روستا و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و تفكیك اراضی نیازمند مشاركت بیشتر اهالی در تهیه و احرای طرح هادی روستایی است زیرا اجرای این طرح ها زمینه ساز رونق روستا نشینی و مهاجرت معكوس میی   شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار