برگزاری اولین کمیسیون پزشکی بهداد سلیمی

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی از تشکیل اولین کمیسیون پزشکی برای تکمیل روند درمان و بازگشت بهداد سلیمی به تیم ‌ملی و‌ز‌نه‌بر‌د‌ار‌ی خبر داد و گفت: این کمیسیون در محل فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار خواهد شد.

دکتر غلامرضا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظها‌رکرد: به دنبال آسیب‌دیدگی‌ بهداد سلیمی، قهرمان جهان و المپیک و حساسیتی که در مورد چگونگی درمان این ورزشکار وجود دارد. اولین کمیسیون پزشکی وی پس از انجام عمل جراحی فردا با حضور پزشک معالج بهداد سلیمی (دکتر کیهانی)، دکتر امین نوروزی (فیزیوتراپ)، متخصص تغذیه (دکتر صمدی)، روانشناس و بدنساز به منظور تدوین و تکمیل پروسه درمانی وی در محل فدراسیون تشکیل خواهد شد.

وی در‌ رابطه با مدت زمان پروسه درمانی بهداد سلیمی برای شروع تمرینات و بازگشت به صحنه ر‌قا‌بت‌ها، افزود: معمولا این پروسه سه تا چهار ماه طول می‌کشد تا بهداد بتواند تمرینات سبک خود را آغاز کند. تمام تلاش کمیسیون پزشکی بر این است که در وهله نخست، سلامتی را به بهداد باز گردانند و سپس وی را برای شرکت در المپیک 2016 ریو آماده کنند.

نوروزی با بیان این که فدراسیون پزشکی ورزشی از ارائه هر گونه خدماتی به بهداد سلیمی کوتاهی نخواهد کرد، خاطر‌نشان کرد: از همان زمان که به عنوان رییس فدراسیون پزشکی ورزشی انتخاب شدم، پروسه درمان بهداد سلیمی را با تیم پزشکی ویژه‌ فدراسیون آغاز کردیم تا وی هر‌ چه‌ سریع‌تر به میادین ورزشی باز گردد. در حال‌ حاضر نیز این کمیسیون بر تمام جوانب درمانی بهداد از جمله کارهای توانبخشی، تغذیه، آمادگی جسمانی، روانشناسی و حتی مکمل‌ها نظارت کامل خواهد داشت تا این قهرمان جهان را برای المپیک ریو آماده کنند.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در پایان همچنین درباره‌ی تشکیل پرونده سلامت سایر ورزشکاران اعزامی به المپیک ریو خاطر‌نشان کرد: طی این هفته، پرونده سلامت کلیه ورزشکارانی که موفق به کسب سهمیه المپیک شدند در فدراسیون پزشکی ورزشی تشکیل خواهد شد تا در ظرف هشت ماه باقی‌ مانده به المپیک، کاروان سالم، پاک و عاری از هر گونه آسیب‌دیدگی‌ را راهی ر‌قا‌بت‌های 2016 ریو کنیم.

انتها‌ی‌ پیا‌م

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار