تاکید استاندار اصفهان بر حفظ آثار ملموس و ناملموس دفاع‌مقدس

استاندار اصفهان گفت: در راستای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حق مطلب به خوبی ادا نشده است و همه باید همت کنند تا کاستی‌ها را جبران کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان ، رسول زرگرپور در اولین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان که با حضور نماینده و امام جمعه اصفهان برگزار شد،اظهارکرد: همه مسئولین باید قبول کنند که در خصوص حفظ آثار ملموس و ناملموس دفاع‌مقدس در استان اهمال و سستی صورت گرفته و حق مطلب به خوبی ادا نشده است.

وی با بیان اینکه مردم اصفهان جایگاه والایی را در دفاع مقدس داشتند، گفت:موزه دفاع مقدس، خیمه گلستان شهدا و آسایشگاه جانبازان در شان رشادت‌های این عزیزان نیست.

استاندار اصفهان با تاکید بر حفظ آثار ملموس و ناملموس دفاع مقدس و نشر این آثار گفت:‌ برای پشبرد اهداف، این شورا هر دو ماه یکبار تشکیل جلسه خواهد داد و مدیران کل شخصاً ملزم به شرکت در این جلسات هستند.

وی با بیان اینکه لازم است اعضای کمیته‌های هفتگانه زیر مجموعه این شورا مشخص شده و این اعضا هر ۱۵ روز یکبار تشکیل جلسه دهند، افزود: عملکرد این کمیته‌ها باید به شورا گزارش شود و مسئولین و اعضای کمیته‌ها موظفند اهداف و برنامه‌های پیشنهادی خود را جهت تصویب به شورا ارائه دهند.

آیت‌الله یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان نیز در این جلسه اظهارکرد: شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان باید آیین‌نامه این شورا را بومی‌سازی و سهمیه‌بندی کند.

وی با بیان اینکه وقتی حادثه مهمی همانند واقعه کربلا اتفاق می‌افتد، برای آیندگان به صورت تجسمی، کتاب و ... در تاریخ ماندگار می‌شود،تا از آن بهره ببرند،افزود:در حادثه بزرگ دفاع مقدس اگر ننویسیم، کتابت و داستان نویسی نکنیم آیندگان ما را مورد نفرین قرار خواهند داد و باید با حفظ و نشر آثار دفاع‌مقدس این ایثارگری‌ها و رشادت‌ها برای آیندگان باقی بماند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس برای ایران یک دوران ماندگار است که باید نشر داده شود، اظهار کرد: خوشبختانه فرهنگ دفاع مقدس در نسل‌های بعدی موثر بوده است و باید با روش‌های صحیح موجبات انتقال این فرهنگ به نسل‌های بعدی فراهم شود.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در پایان گفت: باید وصیتنامه‌های شهدا جمع‌آوری و تاریخ کربلای ایران زنده نگه داشته شود.

در این جلسه متولیان کمیته‌های تخصصی ذیل شورای هماهنگی شامل کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع‌مقدس، کمیته هنری نمایشی و ادبیات دفاع مقدس، کمیته فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای دفاع مقدس، کمیته مراکز فرهنگی و یادمان‌های دفاع‌مقدس، کمیته راهیان نور، کمیته امور پیشکسوتان و تشکل‌های مردم نهاد دفاع مقدس و کمیته زنان و دفاع مقدس مشخص شدند.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار