مواضع دو کشور ایران و الجزایر در صحنه بین‌المللی به هم نزدیک است

رئیس مجلس شورای اسلامی با عبدالمالک سلال نخست وزیر الجزایر دیدار و گفت‌وگو کرد.

مواضع دو کشور ایران و الجزایر در صحنه بین‌المللی به هم نزدیک استبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی امروز (دوشنبه 2 آذرماه) با  عبدالمالک سلال نخست وزیر الجزایر دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
لاریجانی در این دیدار گفت: الجزایر و کشورهای آفریقای شمالی زمینه های فراوان و مناسبی برای همکاری های اقتصادی و سیاسی دارند و بخش های خصوصی می توانند به گسترش این همکاری ها کمک نمایند اما بازارهای تجاری الجزایر برای تجار ایرانی باید شناخته شود.

وی در ادمه گفت: کشور شما همیشه مواضع مناسبی درخصوص مسائل هسته‌ای ایران و همچنین سوریه داشته است و همین مسئله زمینه‌های همکاری را با ثبات‌تر خواهد کرد و مواضع ما در صحنه بین‌الملل بهم نزدیک است.
 
وی با اشاره به رفتارهای دوگانه غربی‌ را نسبت به مسئله حقوق بشر تصریح کرد: حقوق بشر به‌عنوان دستاویزی بریا برخی از کشورها شده است و آنها سعی می‌کنند با توسل به این مسئله، نظم و امنیت کشورها را از هم بپاشند.
 
رئیس مجلس خاطرنشان کرد: درگیری در کشورهای اسلامی این فرصت را برای برخی از کشورها به‌وجود می‌آورد که حاشیه‌ای برای خود ایجاد کنند زیرا کشورهای درگیر جنگ داخلی، فرصتی برای توجه به مسائل بین‌المللی نخواهند داشت و به دنبال برقراری امنیت در داخل کشورشان هستند و از طرف دیگر این درگیری‌ها به کشورهای قدرت‌طلب، این فرصت را می‌دهد که با اعزام نیرو در مسائل داخلی کشورها دخالت کرده و قلمرو حکومتی خود را گسترش دهند. 
 
خبر در حال تکمیل است...
 

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.


تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار