نبود نقدینگی برخی نانوایی های محمودآباد را به تعطیلی کشانده است

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی یوسف پور ظهر دوشنبه در کارگروه آرد و نان محمودآباد گفت: در اواسط آبان ماه سال جاری ۲۳ واحد خبازی شهرستان محمودآباد به علت عدم نقدینگی مالی نسبت به خرید آرد اقدام نکرده و این موضوع موجب تعطیلی برخی واحدهای خبازی در سطح روستاها شده و خرید نان را برای مردم در روستاها دچار مشکل کرده است.

فرماندار محمودآباد با اشاره به اینکه نان قوت اصلی مردم است گفت: تعطیلی واحدهای خبازی تبعات زیادی را برای شهرستان به همراه خواهد داشت و با توجه به دستورالعمل استانی صادره مبنی بر عدم صدور پروانه واحد خبازی بدون نظر مساعد فرماندار و کارگروه آرد و نان شهرستان باید تعطیلی واحدهای خبازی نیز با نظر فرماندار و کارگروه صورت پذیرد.

یوسف پور با تأکید بر رعایت مسائل بهداشتی از سوی واحدهای خبازی خواستار نظارت بیشتر دستگاه‌های ذی‌ربط در این خصوص شد و گفت: بنا به گزارش همکاران در بازدیدهای میدانی انجام‌شده در این زمینه به نتیجه مطلوب نرسیدیم و دستگاه‌های مسئول باید دقت لازم را داشته باشند.

وی ضمن تأکید بر نظارت مستمر بر واحدهای خبازی خواستار بازرسی‌های مستمر و پیگیری‌های لازم در حوزه رعایت مسائل بهداشتی از سوی کلیه اعضای کارگروه آرد و نان شهرستان شده تا مسائل بهداشتی به حداقل برسد.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد گفت: در راستای جلب رضایت شهروندان از کیفیت نان، واحدهای خبازی رتبه‌بندی شده و شاخص ارزیابی این واحدها  بر اساس عملکرد مطلوب و رضایت‌بخش آنان است.  

فرماندار محمودآباد با اشاره به الزام نوسازی واحدهای خبازی اعلام داشت: بخش اعظمی از واحدهای خبازی شکل سنتی داشته و باید در زمان تجدید پروانه الزام به نوسازی داشته تا شرایط نان سالم در محیط بهداشتی فراهم و موجب جلب رضایت شهروندان شود.

وی خاطرنشان کرد در نظر است نانوایی‌هایی که عملکرد خوبی داشته باشند تشویق شده و این معیار خوبی برای ایجاد رقابت و قدرشناسی از زحمت کشان این عرصه است.

وی عنوان کرد: نان به‌عنوان کالای مصرفی و نیاز روزانه مردم از اهمیت خاصی برخوردار بوده و نیاز است به‌منظور ارائه نان باکیفیت و مرغوب به شهروندان نظارت‌ها بر واحدهای خبازی افزایش یابد.

فرماندار محمودآباد با تأکید بر اهمیت آموزش خبازان اعلام داشت: آموزش همواره مبنای تمامی تغییرات اجتماعی بوده و موجب افزایش دقت لازم و ارتقای کیفیت نان شده و هرچه خبازان در این حوزه بیشتر آموزش‌دیده شوند میزان رضایتمندی شهروندان را بیشتر به همراه خواهد داشت.

وی گفت: نوسازی و بازسازی واحدهای خبازی سطح شهر و بروز رسانی تجهیزات و ماشین‌آلات طبخ نان در ارتقاء کیفیت نان به شکل مستقیم تأثیرگذار بوده و با کیفی سازی نان شهروندان با اطمینان خاطر اقدام به تهیه نان مصرفی خود می‌کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار