اتباع خارجی دارای کارت مجاز اصفهان بیمه سلامت می‌شوند

مهدی سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در حوزه بیمه اتباع خارجه استان اصفهان اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌نامه مشترک وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و تعاون، كار و رفاه اجتماعی امكان بهره‌‌مندی اتباع افغانستانی و عراقی دارای كارت آمایش یا هویت از بیمه سلامت فراهم شده است.

وی در خصوص نحوه ارائه خدمات بیمه‌ای به اتباع خارجی ابراز داشت: اتباع افغانستانی دارای كارت آمایش معتبر می‌توانند برای اطلاع از جزئیات و ثبت‌نام به دفاتر كفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی مربوطه مراجعه کنند و اتباع عراقی نیز به دفاتر پیشخوان خدمات دولت ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت كه نشانی آنها در سایت اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری درج شده است، مراجعه کنند.

مدیرکل اتباع و امور خارجه استانداری اصفهان با بیان اینکه هزینه‌های بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشكی از مهر ماه مشمول این بیمه شده‌اند، ادامه داد: مدت اجرای این طرح در حال حاضر شش ماه پیش‌بینی شده است و بیمه‌ شدگان از پرداخت ۹۰ درصد هزینه بستری و ۷۰ درصد هزینه بستری موقت معاف می‌شوند.

وی ادامه داد: بیماران خاص (هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند كلیه و ام اس) به صورت رایگان دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کنند و از پرداخت تمام هزینه‌های بستری و بستری موقت معاف می‌شوند و هزینه‌های خدمات سرپایی مانند اتباع ایرانی از آنها دریافت خواهد شد و برای اقشار آسیب‌پذیر نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

سلیمانی با اشاره به همكاری خوب اداره كل بیمه سلامت استان اصفهان و دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و كاشان و نمایندگی كمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برای اجرای طرح در استان اصفهان گفت: اتباع افغانستانی دارای كارت آمایش معتبر بایستی برای اطلاع از جزئیات و ثبت‌نام به دفاتر كفالت، اقامت و اشتغال اتباع خارجی مربوطه مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه اتباع عراقی نیز به دفاتر پیشخوان خدمات دولت ارائه دهنده خدمات بیمه سلامت كه نشانی آنها در سایت اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری درج شده است مراجعه کنند، اضافه کرد: آخرین مهلت ثبت‌نام اتباع برای این طرح ۲۵ دی ماه سال جاری است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار