ترویج بصیرت و فرهنگ بسیجی در جامعه ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی ظهر دوشنبه بمناسبت هفته بسیج در جمع طلاب، روحانیون و مدیران دستگاههای اجرایی استان و مدارس حوزه علمیه در سالن اجتماعات مدرسه علمیه امام صادق (ع) قزوین گفت: حضرت امام خمینی (ره) با دور اندیشی خود در پنجم آذر با تاسیس این نهاد انقلابی بستر شکل گیری یکی از نیروهای مقتدر کشور را فراهم کردند و امروز این نیرو حامی و پشتنیبان انقلاب و ولایت است.

وی اظهارداشت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیج با اقتدار و بصیرت در عرصه های مختلف حضوری موثر دارند و بازوی توانمند انقلاب تلقی می شوند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: بسیج امروز نه تنها در مقابل تمام تهدیدات و تحریم ها با اقتدار ایستاده بلکه در سایر عرصه های اقتصادی، سازندگی، سیاسی و علمی هم نقش اثرگزاری داشته اند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه جمعه قزوین بیان کرد: در شرایط کنونی لازم است فرهنگ ارزشمند بسیج و بسیجی در جامعه بیشتر تبیین و ترویج شود تا مردم از دستاوردهای آن بهره مند شوند.

وی اظهارداشت: رسالت بسیج و بسیجیان در عصر حاضر روشنگری است تا دیگران نیز با وضعیت موجود جهان آشنا شوند و از آن الگو بگیرند و در زندگی بکار گیرند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: بصیرت و روشنگری می تواند مسیر راه را بر ای آیندگان نیز هموار کند تا ضمن هوشیاری در برابر دسیسه ها و توطئه های دشمنان بتوانیم با ترفند دشمنان مقابله کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: بسیجی واقعی کسی است که همه منافع شخصی را زیز پا گذاشته و در همه امور خداوند را در نظر داشته باشد و ضمن تبعیت از ولایت برای رضای الهی گام بردارد.

عابدینی با اشاره به ضرورت هوشیاری بسیجیان در برابر تهدید دشمنان افزود: بسیج و بسیجیان امروز باید بیش از گذشته در برابر تهدید دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی هوشیار باشند و بدانند اگر در انجام رسالت خود کوتاهی کنند در برابر مردم مسئولند.

وی به فتنه انگیزی گروهک تروریستی داعش در منطقه اشاره کرد و گفت: گروهک وحشی داعش که زمانی کشورهای اروپایی از آنها حمایت می کردند امروز بلای جان حامیان خود شده اند و رعب و وحشتی در میان مردم غرب انداخته اند تا کمی شرایط سایر کشورهای قربانی تروریست را درک کنند.

در پایان این مراسم از ۲۰ نفر طلاب نمونه در مسابقات ورزشی بسیج و همچنین مدیران نمونه مدارس علمیه قزوین تقدیر شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار