آثار منتخب سوگواره هنر عاشورایی به کربلا رسید

نمایشگاه آثار منتخب تجسمی هنرمندان ایرانی با موضوع «حماسه عاشورا» در آستانه راهپیمایی عظیم اربعین، در «بیت الثقافی» وزارت فرهنگ عراق در کربلا افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاح نمایشگاه آثار منتخب سوگواره هنر عاشورایی در بیت‌ الثقافی کربلا، سیدمسعود حسینیان - سرکنسول ایران در کربلا - گفت: باعث خوشحالی است که در فضای این روزها که همایش عظیم اربعین را در پیش داریم، این نمایشگاه با آثاری زیبا و حرفه‌ای و با مضمون حماسه کربلا برگزار شده است.

او با اشاره به تحریف‌هایی که در حوزه ارائه‌ی آثار هنری با مضامین مذهبی اتفاق می‌افتد، گفت: آثار این نمایشگاه بسیار متفاوت و تأثیرگذار است. ایده‌های جذاب و تازه‌ای در میان این آثار دیده می‌شود که می‌توانند نگاه مردم را نسبت به آثار هنری ارتقا دهند.

حسینیان همچنین درباره افزایش تعامل میان هنرمندان و فرهیختگان دو کشور، گفت: مراسم راهپیمایی اربعین باعث شده تا ارتباط و دوستی بین زائران ایرانی و مردم کربلا و نجف بیشتر از گذشته شود و حتی برخی از این دوستی‌ها به ازدواج میان جوانان دو کشور تبدیل شود.

سرکنسول ایران در کربلا اظهار کرد: ما در آینده، برنامه‌هایی داریم تا در آن، شرایط حضور هنرمندان عراقی در ایران و در برنامه‌های فرهنگی و هنری کشور را فراهم کنیم و متقابلاً از حضور هنرمندان ایرانی در همایش‌ها و برنامه‌های هنری کشور عراق بهره‌مند شویم تا از این طریق شاهد رشد تعاملات فرهنگی و توسعه روابط دوجانبه میان مردم دو کشور در تمام عرصه‌ها باشیم.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار