تلاش برای مجهز کردن کتابخانه‌ها به بخش کودک

مشاور معاونت توسعه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تقویت بخش کودک را یکی از سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی دانست و گفت: تمام تلاش ما این است که تمامی کتابخانه‌ها بخش کودک داشته باشند و در این راستا دوره‎های آموزشی برای کتابدار بخش کودک برگزار می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، سکینه خاتون مهدیان‌پور در حاشیه آیین تکریم مقام کتابداران و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی که در سالن جلسات پردیس علامه طباطبایی برگزار شد، بیان کرد: تأمین منابع کتابخانه‌ای به‌صورت نیمه متمرکز از سیاست‌های جدید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است و ما در استفاده از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات و تجربیات کتابداران برای تأمین منابع کتابخانه‌ای تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به این‌که در راستای استفاده از تجربیات کتابداران تاکنون دو دوره نظرسنجی برگزار شده است، ادامه داد: باتوجه به اعلام نیازی که از طرف کتابخانه‌های کشور انجام شده، بیشترین عنوان کتاب‌های درخواستی در حوزه گیاهان دارویی بوده است، این درحالی است که نیاز هر کتابخانه با توجه به مخاطبش متفاوت است و تمام تلاش ما این است که نیازهای آن‌ها را برطرف کنیم.

مهدیان‎پور تقویت بخش کودک را یکی از سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دانست و تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که تمامی کتابخانه‌ها بخش کودک داشته باشند و در این راستا دوره‎های آموزشی برای کتابدار بخش کودک برگزار می‌کنیم.

مشاور معاونت توسعه کتابخانه‌های عمومی کشور خاطر نشان کرد: آنچه مدنظر ماست این است که کتابداران مشاورانی امین باشند که در همین راستا دوره‌های مشاوره کتابدار برای دانش‌افزایی کتابداران برگزار کرده‌ایم.

وی با اشاره به این‌که نهاد در حال راه‌اندازی کتابخانه‌های دیجیتال است، گفت: این کتابخانه‌ها برای دسترسی راحت‌تر مردم به کتاب ایجاد شده و کارهای اولیه این طرح نیز انجام شده است.

مهدیان‌پور با بیان این‌که در دوره جدید سعی شده است که به مخاطبان خاص توجه ویژه شود، عنوان کرد: در سطح کشور 40 کتابدار نابینا وجود دارد که یک نشست تخصصی برای آن‌ها برگزار شد و در حاشیه این نشست دوره‌های آموزشی برای این افراد برگزار شد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار