وکیل شرکت نفت:زنجانی مسئولان کشور را تخریب می‌کند/ضرری که متهم به نفت وارده کرده است یکی دو تا نیست

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، در ادامه چهاردهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی، بابک زنجانی در واکنش به اظهارات نماینده دادستان گفت: صحبت‌های آقای نجفی درست نیست، ما در ایران یورو، وون کره و یوان چین نداریم که بخواهیم به کسی بدهیم. من تمام این منابع را در خارج از کشور به پیمانکاران دادم.

متهم نفتی تصریح کرد: یکی از شرکت‌ها را بیاورید که بگوید در ایران به آنها پول داده‌ام. این موضوع کاملاً کذب است، می‌گویند به برخی شرکت‌ها دلار، به برخی یورو و برخی دیگر ریال داده‌ام. این دستوری است که شرکت HK می‌داده که به کدام شرکت چه چیزی بدهم.

در این لحظه غلامرضا مهدوی وکیل شرکت نفت با اجازه رئیس دادگاه، گفت: بعضی اوقات نمی‌شود بیش از این سکوت کرد و به دروغ‌های آقای زنجانی پاسخ نداد. مصیبتی که آقای زنجانی برای شرکت نفت و نظام ایجاد کرد بیش‌تر از یکی، دو مورد است.

وی با نشان دادن مدارکی که در دست داشت، گفت: این مدارک نشان می‌دهد محموله‌های نفتی به زنجانی تحویل داده شده، در حالی که وی این موضوع را انکار می‌کند.

مهدوی گفت: باید ببینیم مسئولان دلسوز کشور چرا در آن شرایط چنین تصمیمی گرفته‌اند که منابع نفت را به بانک مالزی واریز کنند و پاسخ این است که پیمانکاران نفتی ما مشکل نقدینگی یورو و دلار داشتند و مسئولان ما می‌خواستند از این طریق مشکل را حل کنند.

وکیل شرکت نفت ادامه داد: ما هم وون کره در کشور داشتیم و هم ریال، اما موضوع این بود که پیمانکاران نفتی وون و ریال نمی‌خواستند و مشکل نظام بعد از تحریم‌ها تبدیل پول‌های کشور به یورو و دلار بود.

وی گفت: آقای زنجانی مسئولان کشور را تخریب می‌کند و به همین خاطر از دادگاه می‌خواهد اگر فرصتی دست داد از مسئولان دعوت کند در محضر دادگاه شهادت دهند.

مهدوی گفت: آقای زنجانی به مسئولان کشور گفته بود که من بانک دارم و می‌توانم مطالبات پیمانکاران را پرداخت کنم، اما هیچ‌کدام از مطالبات به یورو و دلار پرداخت نشد و این موضوع در ردیابی همه پول ها مشخص است.

وکیل شرکت نفت ادامه داد: اصل پولی که قرار بود بابت پرداخت به پیمانکاران در بانک FIIV واریز شود از شرکت SCT سر درآورد.

وی گفت: پس از 5 ماه از زمانی که پول واریز شد، شرکت HK دستور پرداخت داد و تمام این دستورات با تاریخ و نامه مشخص است. انتقال از طریق سیستم بانکی به‌صورت آنی انجام می‌شود، اما متهم 5 ماه پول پیمانکاران را نداد و در آخر هم تحریم را بهانه کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار