دومین جشنواره «شکوه شکیبایی» در زنجان برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر مقدم ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل تالار اندیشه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، به برنامه های این اداره در طی چهار ماهه پایانی سال جاری اشاره کرد و افزود: جشنواره ملی حضرت  زینب (س) با عنوان شکوه شکیبایی در استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی حضرت زینب(س) در چهار بخش مقاله نویسی، شعر، داستان ، دلنوشته فارس و ترکی برگزار می شود، ادامه داد: مهلت ارسال به این جشنواره تا یکم بهمن ماه بوده و نتایج هم تا ۱۲ بهمن ماه اعلام خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان زنجان مراسم اختتامیه این جشنواره را ۲۱ بهمن ماه اعلام کرد و گفت: این جشنواره پیرامون زندگی و ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (س) و همچنین پیرامون ویژگی های آن بانوی حماسه ساز در پیوند با واقعه عاشورای حسینی و رویدادهای پس از آن برگزار می شود.

مقدم به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره کرد و گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ حسینی، گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی مرتبط با ائمه سیره ائمه معصومین است.

برگزاری سومین جشنواره آوای امید در استان زنجان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به برگزاری سومین جشنواره آوای امید در استان گفت: این جشنواره به مدت ۱۰ روز همزمان با ایام الله دهه فجر و در قالب موسیقی کلاسیک، سنتی و ... برگزار می شود.

مقدم از برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه «ارزش» سه دقیقه ای در زنجان خبر داد و افزود: این جشنواره در بخش های داستانی، مستند پویا نمایی بوده و در محورهای خانواده، آموزه معنوی خواهد بود.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج ارزش ها، مفاهیم والای دینی و ملی، توسعه و گسترش تولید فیلم های کوتاه کاربردی و ارج نهادن به خلاقیت ها و استعدادهای هنرمندان جوان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: دولت تدبیر و امید بر اساس سیاست های خود برای حمایت از نشریات محلی و تقویت آنها تدابیری اندیشده است.

مقدم افزود: با اشتراک گذاری نشریات مردم هم با نوع فعالیت نشریات آشنا شده و نسبت به آگهی های خود از طریق رسانه ها اقدام می کنند.

وی گفت: با انعقاد قرارداد بین شرکت تعاونی مطبوعات کشور یک هزار و ۵۰۰ نسخه از روزنامه ها و هفته نامه هر روز در استان توزیع خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: در این استان روزنامه مردم نو، ندای ابهر و صدای زنجان از این نشریات هستند که با برنامه ریزی انجام شده فرم اشتراک بین ادارات و مردم توزیع می شود تا تحول عظیمی در نشر نشریات استان انجام شود.

مقدم در خاتمه افزود: این نشریات به قیمت نیم بهاء از صاحبان نشریات خریداری و طی مدت دو یا سه هفته فرم اشتراک آماده و توزیع می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار