آغاز فراخوان جایزه ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی

فراخوان جایزه ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برای ارسال ایده‌، مقاله، اختراع و پایان‌نامه از تاریخ اول تا پایان آذرماه امسال منتشر شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، دکتر بهناز بخشنده، دبیر جایزه ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی درباره این جایزه ملی اظهار کرد: این جایزه در چهار بخش ایده‌های برتر، مقاله برتر، اختراع برتر و پایان‌نامه برتر در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی اعطا می‌شود و اهدای جوایز همزمان با نخستین جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در پایان اردیبهشت 95 انجام می‌شود.

وی درباره جوایز برگزیدگان این جایزه ملی خاطرنشان کرد: به برگزیدگان هر بخش این جایزه ملی، پنج سکه تمام بهار آزادی اهدا می‌شود.

بخشنده درباره شرایط متقاضیان جهت شرکت در بخش مقاله برتر این جایزه ملی گفت: متقاضی باید نویسنده نخست مقاله بوده و اولین آدرس مکاتبات ذکر شده در مقاله، ایران باشد. همچنین متقاضی شرکت کننده باید تا زمان شروع فراخوان زیر 35 سال تمام بوده و تاریخ چاپ مقاله مربوط به سال‌های 2014 و 2015 باشد.

به گفته وی، در بخش مقاله برتر پنج سکه تمام بهار آزادی به عنوان جایزه این بخش درنظر گرفته شده است.

وی افزود: زمینه تخصصی مقاله نیز باید در حوزه‌های علوم پایه سلول‌های بنیادی، پزشکی باز ساختی، سلول درمانی و درمان بر پایه سلول‌های ایمنی باشد.

دبیر جایزه ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی درباره شرایط متقاضیان برای حضور در بخش پایان‌نامه برتر اظهار کرد: نگذشتن بیش از یکسال از زمان فارغ‌التحصیل شدن متقاضی در زمان شروع فراخوان و مورد بررسی قرارگرفتن تنها پایان‌نامه‌هایی که دارای صورتجلسه دفاع است در این بخش از جمله شرایطی است که باید رعایت شود.

بخشنده یادآور شد: متقاضی باید حداقل دو مقاله پذیرفته شده مستخرج از پایان‌نامه با شرایط ضریب تاثیر یکی از مقالات بالای 2 و ضریب تاثیر مقاله دوم بالای 4 را داشته باشد و ثبت اختراع بین‌المللی معادل مقاله آن با ضریب تاثیر بالای چهار است.

به گفته وی، متقاضیان جهت شرکت در بخش اختراع برتر باید گواهی ثبت اختراع بین‌المللی داشته و فرم فناوری را تکمیل و ارسال کنند.

در بخش اختراع برتر نیز، پنج سکه بهار آزادی به عنوان جایزه در نظر گرفته شده که به اختراعات برتر برگزیده شده اهدا می‌شود.

وی به شرایط متقاضیان جهت شرکت در بخش ایده‌های برتر اشاره کرد و گفت: متقاضیان در زمان شروع فراخوان، باید دانشجو باشند و هر متقاضی می‌تواند تنها یک ایده ثبت کرده و محل انجام ایده باید مشخص باشد.

بخشنده با اشاره به جوایز برندگان بخش ایده‌های برتراظهار کرد: جوایز نفر اول در این بخش پنج سکه تمام بهار آزادی، نفر دوم چهار سکه تمام بهار آزادی، نفر سوم سه سکه تمام بهار آزادی و نفر چهارم تا دهم یک سکه تمام بهار آزادی است.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار