دانشگاه ما نیاز به نوآوری در عرصه علم و فناوری دارد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمد حسن دوگانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ( دوشنبه 2 آذرماه 94) با اشاره به سالروز 16 آذر روز دانشجو گفت: روز 16 آذر یادآور مبارزه با ظلم و استبداد انزجار از قدرت‌های شیطانی و پیگیری حقوق مظلومان است.

وی افزود: جنبش دانشجویی در ایران اسلامی حرکتی عدالتخواه، آرمان‌طلب و مدافع منافع ملی و ارزش‌های اسلامی و انقلاب بوده و هست. روز دانشجو فرصت بسیار خوبی برای شناخت ماهیت استکبار، استعمار جهانی و جلوگیری از نفوذ اقتصادی و فرهنگی آنان است که باید هوشمندانه و با تدبیر و ارائه راه‌کارهای علمی، عملی و موثر به آن پرداخت. زیرا امروزه نقشه نظام سلطه بر دو پایه ایجاد اختلاف و نفوذ استوار است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دانشجو و دانشگاه ما امروز نیاز به روحیه تحول گرایی نوآوری و پیشتازی در علم و فناوری و ایستادگی در مقابل زورگویی‌های اجانب و قدرت‌های سلطه‌گر دارد. پرهیز از سیاست‌زدگی محض و زده شدن از سیاست یک ضرورت در دانشگاه ماست. از این طریق و جهاد علمی است که می‌توان به جایگاه ممتاز علیم و مرجعیت آن در منطقه و جهان دست یافت.

دوگانی خاطر نشان کرد: دغدغه‌ مقام معظم رهبری مبنی بر عدم توقف در پیشرفت‌های علمی را باید جدی گرفت و دانشگاه‌ها را از مسائل حاشیه‌آی غیر ضروری دور کرد تا به رسالت اصلی خویش بپردازند.

وی ادامه داد: کاربردی کردن علم و تبدیل آن به فناوری و ثروت و حفظ ارتقا و جایگاه علمی کشور در سطح جهانی یک الزام است که نباید مورد غفلت وارد شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز تبیین و تثبیت حرف حق ملت ایران به جایگاه آن در افکار عمومی جهان و پیگیری اهداف و آرمان‌های نظام در درجه اول مستلزم اقتدار علمی ما است.

دوگانی اضافه کرد: اقتدار علمی که منشأ اقتدار اقتصادی سیاسی اجتماعی و فرهنگی پایدار می‌شود. زیرا امروز به وضوح شاهد سوءاستفاده‌های قدرت‌های سلطه‌ از قدرت علمی و فناوری در اهداف سیاسی اقتصادی و فرهنگی هستیم.

وی افزود: قدرت‌های استعماری باید به این مسئله پی‌برده باشند که اگر بخواهند به هر قیمتی و با هر ابزاری همچون ایجاد گروه‌های تروریستی امنیت،‌ حقوق، آسایش و منافع ملت‌ها را فدای امیال شیطانی خود کنند روزی همچون 11 سپتامبر در آمریکا و امسال در فرانسه و در آینده در کشورهای دیگر از جهل افراطی‌گری در کشتار مردم بی‌گناه در امان نخواهند بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه محاسبات مجلس اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در ماه‌های کاری باقی‌مانده خود بررسی و تصویب سه لایحه مهم برنامه ششم توسعه بودجه سال95 و دائمی شدن برخی احکام برنامه‌های توسعه را در دستور کار خود دارد که لازم است که با توجه به مشکلات پیش‌روی کشور در بخش‌های اقتصادی و سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب همچون سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و ... با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان دقت زیادی را در تصویب این لوایح داشته باشد.

دوگانی در پایان با مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار