برگزاری نخستین نشست کمیته علمی هفته پژوهش در استان خوزستان

نخستین نشست کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری استان خوزستان با حضور اعضای این ستاد در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر ابراهیم حاجی دولو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز در این نشست که در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان خوزستان با حضور نماینده استانداری خوزستان، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و تعدادی از مسؤولان استانی تشکیل‌ شده است.

وی ادامه داد: از جمله وظایف این کارگروه تدوین و به‌ روز رسانی سند آمایش علم و فناوری استان، برنامه‌ریزی در جهت استقرار و اصلاح نظام نوآوری منطقه در استان، تدوین برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان بر اساس سند آمایش مصوب است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری هفته پژوهش و فناوری تصریح کرد: شناسایی توانمندی‌های پژوهشی و فناوری مراکز تحقیقاتی و علمی، شناسایی و معرفی پژوهشگران و فناوران برتر، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران و فناوران از مهم‌ترین اهداف برپایی هفته پژوهش است.

حاجی دولو خاطرنشان کرد: امسال پژوهشگران برتر در بخش پژوهشی شامل پژوهشگران دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، انجمن‌های علمی، نشریات علمی، قطب‌های علمی، نشریات علمی و مؤسسات پژوهشی و در بخش فناوری نیز شامل پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و واحدهای فناور معرفی می‌شوند.

در این نشست اعضای کمیته علمی هفته پژوهش و فناوری استان خوزستان به ارائه نظرات خود در خصوص برگزاری هرچه بهتر این هفته پرداختند.

بر اساس این گزارش، ازجمله برنامه‌های هفته پژوهش در دانشگاه شهید چمران اهواز می‌توان به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و فناوری، برگزاری سمینارهای علمی، تقدیر از پژوهشگران برتر و برگزاری روز دانشگاه با درهای باز اشاره کرد.

هفته پژوهش امسال از 21 آذرماه برگزار می‌شود که بر اساس برنامه‌های اعلام‌شده و به دلیل هم‌زمان شدن نخستین روز از این هفته با شهادت امام رضا (ع) این برنامه‌ها از 22 آذرماه در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار