توافق مخفی منصور هادی با القاعده و داعش: عدن در برابر حضرموت

برخی منابع خبری از معامله پنهانی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن با گروه‎های تروریستی داعش و القاعده خبر دادند.

به گزارش  به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، منابع خبری از معامله مخفی عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن، با گروه‎های تروریستی داعش والقاعده خبر داده‌اند.

روزنامۀ الاخبار لبنان به نقل از یک منبع آگاه امنیتی در یمن گزارش داد: بر اساس این معامله، استان حضرموت به داعش و مناطق ساحلی آن به القاعده واگذار می‌شود.

هدف از این اقدام، جلوگیری از درگیری‌های احتمالی میان این دو گروه تروریستی و تحویل استان عدن به هادی و طرفداران وی است.

طبق این توافق، نیروهای وابسته به منصور هادی در یمن، از شهرها، روستاها و مناطق مختلف حضرموت خارج می‌شوند و این مناطق به داعش واگذار می‎شود و در صورتی که تروریست‌های داعش و القاعده نیز از عدن خارج شوند بخش‌های ساحلی حضرموت نیز به گروه تکفیری القاعده واگذار می‎شود.

در عین حال، ضیف الله الشامی، از اعضای شورای سیاسی جنبش مردمی انصارالله یمن دربارۀ تحولات استان حضرموت گفت: «این تحولات در چارچوب طرح «عدن مقابل حضرموت» روی می‎هد. 

هدف هادی و حامیانش ایجاد درگیری میان اهالی جنوب یمن و افزایش دامنۀ فعالیت‌ها و حضور داعش و القاعده با هدف توجیه حضور اشغالگران در خاک یمن است.»

شامی همچنین گفت: «نیروهای اماراتی هم‌اکنون آموزش نیروهای داعش و القاعده را در 4 پایگاه نظامی در حضرموت برعهده دارند.»

عربستان سعودی، از تاریخ 6 فروردین بدون مجوز سازمان ملل، در تلاش برای بازگرداندن قدرت به رئیس جمهوری مستعفی یمن و تضعیف جنبش انصارالله حملات خود را به یمن آغاز کرده است. در این حملات بیش از 7500 نفر کشته شده‌اند. 

انتهای پیام/

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار