پروپوزال دانشجویان، کاربردی و بر اساس نیازهای جامعه تعریف شود

معاون پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت مطالعه پروپوزال‌های دانشجویان توسط استادان پیش از تائید آن‌ها تاکید کرد و گفت: تعریف پروپوزال‌هایی بر اساس نیازهای جامعه و کاربردی باید مدنظر دانشجویان و اعضای هیات علمی قرار گیرد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر محمد حسین مدرسی از آمادگی معاونت پژوهش و فناوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برای مشاوره درباره تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و افزود: توجه به اقتصاد دانش‌بنیان موجب ارتقای علمی کشور، بهبود وضع مالی پژوهشگران و خدمت به آحاد جامعه می‌شود.

وی یکی از مشکلات دانشجویان مقطع دکتری را عدم حضور استادان آنها در دانشگاه عنوان و اظهار کرد: باید توجه داشت وظایف پژوهشی استادان تحت/ الشعاع مباحث آموزشی قرار نگیرد.

مدرسی با تاکید بر اهمیت نوشتن طرح‌های پژوهشی کاربردی، تصریح کرد: اعضای هیات علمی جدیدالورود واحد علوم و تحقیقات می‌توانند تا سقف 15 میلیون تومان از حمایت‌های این واحد دانشگاهی در طرح‌های تحقیقاتی خود بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به طرح‌های برون دانشگاهی در این واحد دانشگاهی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 38 موافقتنامه در حوزه طرح‌های برون دانشگاهی در واحد علوم و تحقیقات منعقد شده است و لازم است اعضای هیات علمی در جذب طرح‌های تحقیقاتی براساس موافقتنامه‌های مذکور فعال شوند.

مدرسی از انتشار مقالات در مجلات نامعتبر به شدت ابراز تاسف کرد و افزود: بر اساس قوانین دانشگاه آزاد اسلامی، مقالاتی که در مجلات فاقد اعتبار شناسایی شده به چاپ می‌رسند، فاقد اعتبار علمی تلقی شده و در رزومه علمی پژوهشی محققان درج نخواهند شد و مشمول تشویق و حمایت‌های مالی نیز نمی‌شوند.

وی استفاده از ویدئوکنفرانس در روند تدریس در واحد علوم و تحقیقات را در دستور کار این واحد دانست و گفت: برنامه‌ریزی‌ها برای همکاری با استادان مطرح بین‌الملل در واحد علوم و تحقیقات در حال انجام است.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار