توسعه اجتماعی در گرو سرمایه‌گذاری در آموزش‌وپرورش است

به گزارش خبرنگار مهر، علی شادمان ظهر دوشنبه در اولین جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان نوشهر پس از منصوب شدن به‌عنوان فرماندار این شهرستان گفت: نقش آموزش‌وپرورش به دلیل آنکه زیربنای آموزشی نسل نوپای جامعه را فراهم می‌سازد نقش محوری دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرماندار جدید نوشهر افزود: اقدامات آموزش‌وپرورش به‌عنوان اقدامات ظریف و مورد اهمیتی است چراکه هر نسلی مدیون اندوخته‌های است که معلمان آن را درروند آموزشی و پرورشی دانش آموزان بارور می‌سازند.

وی افزود: تربیت جامعه درزمینهٔ فضیلت و کمال مدیون نقش آموزش‌وپرورش است و این به‌عنوان یک سرمایه اجتماعی تلقی می‌شود و هر آنچه در آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری شود به‌منزله نشاط و تعمیق سرمایه اجتماعی محسوب خواهد شد.

رئیس شورای آموزش‌وپرورش شهرستان نوشهر در بخش دیگر خواستار اجرایی شدن دقیق و کامل مصوبات این شورا در سطح شهرستان شد و گفت: اجرایی کردن مصوبات و رفع موانع در اجرایی شدن مصوبات شورا باید به‌طورجدی پیگیری و وظیفه هر یک از دستگاه‌های اجرایی نیز در آن مشخص شودتا مصوبات شورای آموزش‌وپرورش با قالب اجرایی و عملیاتی بتواند توسعه اجتماعی و ارتقا سطح علمی و پرورشی دانش آموزان را به همراه داشته باشد.

 شادمان بابیان آنکه توسعه آموزش‌وپرورش شاخص اصلی توسعه‌یافتگی کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: مصوبات شورای آموزش‌وپرورش باید به‌صورت عینی و ملموس در شهرستان اجرائی شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار