۶۰ درصد اعتبارات کارآفرینی بانوان مازندران جذب شده است

به گزارش خبرنگار مهر، مریم جمشیدی ظهر دوشنبه در جمع مشاوران امور بانوان فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان بابیان اینکه در شش ماه اول سال جاری بیش از ۶۰ درصد تسهیلات اشتغال‌زایی ویژه بانوان سرپرست خانوار جذب‌شده است از ارائه تسهیلات به ۱۵۰ بانوی متقاضی تسهیلات خبر داد.

وی با اظهار اینکه در نیمه دوم امسال نیز به بانوان متقاضی تسهیلات اشتغال‌زایی طبق قانون پرداخت می‌شود گفت: از سال قبل تاکنون با همکاری صندوق کارآفرینی امید ۶۰ میلیارد ریال قرارداد برای اشتغال‌زایی بانوان سرپرست خانوار و بد سرپرست منعقدشده است

وی همچنین از عقد تفاهم‌نامه بین این اداره کل با فنی و حرفه‌ای استان برای اجرای دوره‌های مهارتی ویژه بانوان خبر داد و گفت: این دوره‌ها به‌صورت رایگان در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

جمشیدی برگزاری نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی توسط امور بانوان فرمانداری‌ها را ازجمله برنامه‌های هفته بسیج در شهرستان‌ها برشمرد و گفت: نمایشگاه بزرگ توانمندی‌های خانواده‌های روستایی در ۵۰ غرفه از ۲۴ آذرماه در قائم‌شهر دایر می‌شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران مدت این نمایشگاه را سه‌روزه اعلام کرد و گفت: در این نمایشگاه صنایع‌دستی و بومی، آفرینش‌های هنری، مواد غذایی، پوشاک و غیره به نمایش گذاشته می‌شود.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، با اشاره به این‌که این نمایشگاه باید به نحو بایسته و جامع، بیان‌کننده غالب فعالیت‌های اقتصادی، معیشتی، هنری و فرهنگی مردم استان باشد، خاطرنشان کرد: باید تمهیدات لازم جهت ایجاد فضاهای ثابت نمایشگاهی عرضه توانمندی‌های مردم استان در راستای ارتقاء اشتغال و کاهش معضل بیکاری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های اقتصاد بومی اندیشیده شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار