بزرگترین مسابقات تخصصی مهارت‌سنجی کشور آغاز به کار کرد

دومین دوره رقابت‌های ملی تخصصی مهارت‌سنجی فن‌آورد با حضور 350 دانش‌آموز و دانشجو با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه صنعتی شریف و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، مرحله دوم این رقابت‌ها به صورت حضوری از امروز، یکم آذر آغاز به کار کرد و تا سوم آذرماه در سالن تربیت بدنی دانشگاه صنعتی شریف ادامه خواهد داشت.

هدف از برگزاری این رقابت‌ها شناسایی و کشف افراد مستعد و دارای مهارت کافی و معرفی این افراد به مراکز و شرکت‌ها به منظور رفع نیاز صنعت کشور به افراد متخصص و ماهر است.

مرحله اول این رقابت‌ها با مشارکت حدود شش هزار شرکت کننده از سراسرکشور در 6 رشته‌ برق (الکترونیک)، برنامه نویسی رایانه، برنامه نویسی تلفن‌های هوشمند، داده کاوی، گرافیک و معماری از دوم تا 25 آبان ماه به صورت غیر حضوری برگزار شد و حدود 350 نفر به مرحله دوم راه یافتند.

بر اساس این گزارش، فن‌آورد به عنوان بزرگترین مسابقات تخصصی مهارت‌سنجی کشور رویدادی است که تلاش می‌کند تا پلی باشد میان نیروهای مستعد کار و شرکت‌هایی که به دنبال جذب بهترین‌ها هستند. در این رویداد رقابتی چالش برانگیز میان نیروهای مستعد برگزار می‌شود تا در نهایت ضمن رتبه بندی آن‌ها، افراد برتر به بهترین شرکت‌های بازار کار معرفی شوند.

همچنین تقویت خودباوری و اعتماد به نفس ملی، ایجاد فرصت معرفی نخبگان و خبرگان کشور به عنوان الگوهای دست یافتنی، ایجاد فرصت عادلانه حضور در رقابت اقتصادی کارآفرینی، افزایش و اصلاح فرهنگ کارآفرینی در کشور، ایجاد فرصت عادلانه شناسایی و کشف افراد خبره و ماهر، آموزش و افزایش اطلاعات عمومی در مراحل و فرایند کارآفرینی و افزایش فرهنگ و اهمیت مهارت محوری در کشور از جمله اهداف برگزاری این مسابقه است.

مراسم اختتامیه دومین دوره این رقابت‌ها در تاریخ چهارم آذرماه امسال با حضور مسؤولین دولت و نمایندگان مجلس در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار