کنگره 8000 شهید گیلان برگزار می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان از برگزاری کنگره 8000 شهید گیلان در اردیبهشت 95 با رویکرد فرهنگی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه گیلان،مهدی حاجتی،مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در نخستین جلسه کمیته فرهنگیان ستاد کنگره هشت هزار شهید استان گیلان اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس 850 دانش‌آموز و 150 فرهنگی در دفاع از ارزش‌های اسلامی جان خود را فدا کردند که یک هشتم کل شهدای گیلان را شامل می‌شود.

وی از برگزاری کنگره 8000 شهید گیلان در اردیبهشت 95 با رویکرد فرهنگی خبر داد و افزود: در 12 اردیبهشت همایش پنج هزار نفری شهدای فرهنگی با محوریت آموزش و پرورش و مشارکت سایر دستگاه‌های فرهنگی مثل دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

حاجتی گفت:گرامیداشت یاد شهدا هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است و آنان از جانشان گذشتند و از نظام جمهوری اسلامی در شرایط سخت صیانت و پاسداری کردند لذا برگزاری این کنگره‌ها و بزرگداشت‌ها اعلام وفاداری به شهدا و تجدید میثاق با آنهاست و زمینه ارتباط و آشنایی نوجوانان با فرهنگ جهاد و شهادت را فراهم می‌کند و این از باورهای ماست.

در ادامه سرهنگ سرافراز، رئیس بسیج فرهنگیان گیلان بیان کرد:کنگره هشت هزار شهید استان گیلان با رویکرد فرهنگی برگزار می‌شود و 13 کمیته از نهادهای مختلف در اجرای هرچه بهتر این مراسم همکاری می‌کنند.

وی آمادگی دستگاه‌های مختلف برای تبلیغات در صدا وسیما، مطبوعات، تهیه جزوه، زندگینامه شهدای فرهنگی و برگزاری نمایشگاه کتاب را از برنامه‌های مهم ستاد هشت هزار شهید استان ذکر کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار