فرصت‌های سرمایه‌گذاری 5.2 میلیارد دلاری در مناطق ساحلی‌جنوب

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: پنج میلیارد و 270 میلیون دلار فرصت سرمایه‌گذاری برای اجرای طرح‌های صنایع‌معدنی در مناطق ساحلی جنوب در انتظار جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو با توجه به وجود مزیت‌های ویژه سواحل جنوبی کشور برای احداث صنایع انرژی‌بر همچون وجود آب و گاز فراوان، دسترسی به آب‌های آزاد جهت واردات مواداولیه یا صادرات محصول، اسکله، راه‌آهن و غیره، طرح‌های مختلفی را به اجرا گذاشته است که برخی از آنها به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری، در اختیار سرمایه‌گذاران علاقه‌مند قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این مزیت‌های طبیعی، ایمیدرو مشوق‌هایی را برای سرمایه‌گذاران خارجی و بخش خصوصی همچون اعطای زمین، معافیت از مالیات، انعقاد قرارداد بلندمدت برای تخصیص انرژی با قیمت پایین، دسترسی به مواداولیه معادن و غیره در نظر گرفته است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به طرح‌های تدوین شده در مناطق ساحلی جنوب ایران تصریح‌کرد: این طرح‌ها شامل طرح پنج میلیون تنی فولاد‌سازی و احداث یک نیروگاه برق 1000 مگاواتی در «بندر چابهار»، طرح 1.6 میلیون تنی فولاد‌سازی و احداث یک نیروگاه برق 500 مگاواتی در «بندرعباس»، طرح 1.6 میلیون تنی فولادسازی در «منطقه عسلویه» و نیز احداث نیروگاه برق 500 مگاواتی در «منطقه پارسیان» است.

وی افزود: از این میزان سرمایه‌گذاری (5 میلیارد و 270 میلیون دلار)، 3 میلیارد و 150 میلیون دلار در چابهار، یک میلیارد و 60 میلیون دلار در بندرعباس، 800 میلیون دلار در عسلویه و 260 میلیون دلار در پارسیان پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار