سکونت 10 میلیون ایرانی در مسکن‌های بی‌کیفیت

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: 10 میلیون نفراز افراد کشور در مسکن‌های فاقد کیفیت زندگی می‌کند که این امر نیازمند پیگیری جدی می‌باشد.

سکونت 10 میلیون ایرانی در مسکن‌های بی‌کیفیت/ پیگیری برای تبدیل بانک مسکن به بانک توسعهبه گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین عبد تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی در پانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران گفت: حداقل 10 میلیون نفر از جمعیت کشور در مسکن‌های فاقد کیفیت زندگی می‌کنند که این امر نیازمند پیگیری جدی می‌باشد.

وی با بیان اینکه آخوندی به دنبال تبدیل بانک مسکن به بانک توسعه هستند ادامه داد: علت این امر آن است که برای توسعه مسکن‌های بی‌کیفیت بحث مالی مطرح است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم این همایش این است که حداکثر تا سال 1404 دیگر نباید 10 میلیون جمعیت در مسکن‌های بی‌کیفیت زندگی کنند، گفت: از دیگر مباحث مهمی که باید به آن پرداخته شود تمرکز بر ساماندهی شهرها، مسکن اجتماعی و بافت‌های فرسوده است.

عبد تبریزی با بیان اینکه فشار کمبود مسکن در سال 72 اکنون وجود ندارد، اظهار داشت: اما از یک طرف رکود مسکن و از طرف دیگر افزایش قیمت می‌تواند نیاز مصرف‌کننده به مسکن را تشدید کند.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جواناینجاکلیک کنید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار