تحول در مسکن نیاز به تغییر نگرش دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بروز تحولات و ساختار جمعیت، تحولات اقتصادی و تغییر رویکردها نسبت به بخش مسکن لزوم تغییر نگرش برای مسئولان را فراهم ساخته است.

تحول در مسکن نیاز به تغییر نگرش داردبه گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی در پانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران گفت: در این همایش مسکن اجتماعی، برنامه‌ریزی شهری، صنعت ساختمان، مسکن روستایی، حوزه‌های اجتماعی مسکن و ... بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه هدف برگزاری همایش موجودیت میلیون ها انسان بی‌سرپناه است، گفت: دولت خواهان حل مشکلات این افراد است و از برگزاری اولین همایش در سال 72 تاکنون بسیاری از چالش‌ها و مشکلات مسکن در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در همایش‌های گذشته به لزوم توجه به ارتقای شاخص‌های حکومتی در مناطق کمتر برخوردار مثل بافت فرسوده توجه شد و تصمیم‌سازان بخش مسکن با همکاری حوزه پولی افزایش سقف ساخت و خرید مسکن و ارائه تسهیلات برای بافت فرسوده را ارائه کردند.

وی افزود: بروز تحولات و ساختار جمعیت، تحولات اقتصادی و تغییر رویکردها نسبت به بخش مسکن لزوم تغییر نگرش برای مسئولان را فراهم ساخت و با گذشت دو سال از آغاز فعالیت راهبری بازنگری طرح جامع چالش‌ها در قالب طرح جامع مسکن را ارائه و در اختیار تصمیم‌گیران بخش مسکن قرار داد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی باشگاه خبرنگاران جوان اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار