جشن شیر در مدارس شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

جشن شیر در مدارس شهرستان آران و بیدگل برگزار شد

در مراسمی با حضور مسئولان شهرستان آران و بیدگل جشن نمادی شیر درمدارس این شهرستان برگزارشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل مدیر آموزش و پرورش شهرستان آران و بیدگل در مراسم نمادین جشن و توزیع شیر که در مدرسه شهید نوذریان برگزار شد، اظهار کرد: با اجرای این طرح بیش از ۱۹ هزار دانش آموز به همراه دبیران موظف حاضر در مدارس از شیر رایگان و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

محمد معدندار اظهار کرد: توزیع شیر رایگان در مدارس می‌تواند این ماده مغذی را در سبد غذایی خانواده‌ها جای داده و دانش آموزان را از خوردن تنقلات بی‌ارزش نظیر ساندویچ، نوشابه‌های گازدار، سوسیس و کالباس، چیپس و پفک که عرضه آن در مدارس نیز ممنوع می‌باشد باز دارد.

وی افزود: متأسفانه امروز شاهد بروز برخی از بیماری‌ها در سطح جامعه می‌باشیم که علت بروز بسیاری از آنان در نوع تغذیه افراد است و در این میان استفاده از مواد غذایی شور، چرب و شیرین بیشترین علت بروز بیماری هاست.

معدندار تصریح کرد: اگر به مسائل تغذیه‌ای آینده سازان ایران اسلامی توجه ویژه شده و در سبد غذایی آن‌ها مواد مغذی مانند شیر جای داده شود، از بروز بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری به عمل آمده و جامعه‌ای سالم را پیش روی خواهیم داشت.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه مصرف شیر در کشور نسبت به کشورهای پیشرفته دنیا افزود: مصرف شیر بویژه برای سنین دانش آموزی باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار