برپایی سه کارگاه آموزشی با حضور مدرسان تئاتر لهستان

به گزارش خبرگزاری مهر، هفته تئاتر لهستان در ایران با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار می شود. در این برنامه طی یک هفته، تئاتر لهستان معرفی و برنامه های مختلف آموزشی برای هنرمندان و دانشجویان تئاتر در قالب جلسات سخنرانی و کارگاه های آموزشی دیده شده است.

کارگاه مارتا گورنیکز در روز های ۲۵ و ۲۶  آذر ماه با موضوع بازیابی و ایجاد صدا و با تمرکز روی صدای بانوان در تئاتر در تالار وحدت برگزار خواهد شد. این کارگاه آموزشی از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲:۳۰  و ۱۳:۳۰ تا ۱۶ هر روز ادامه دارد. هدف اصلی این کارگاه یافتن راه های جدید برای فرم های جدید بیان زنان روی صحنه در گروه کر تئاتر و ایجاد خلاقیت در صدای زن و شیوه های جدید برای کار روی لغات و صداها است. این کارگاه فضای مجازی خواهد بود برای انتقال زبان و بازیابی و توسعه پتانسیل های کامل صدای انسان.

دومین کارگاه در برنامه هفته تئاتر لهستان به کارگاه ۲ روزه «بدن بازیگر و برانگیختن تئاتر» اختصاص دارد که توسط یاروسلاو فرت و سیمون سالا در روز های ۲۵ و ۲۶ آذر ماه ساعت ۱۱ تا ۱۴ و در پلاتو مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد. در این کارگاه تغییر و قدرت تشخیص به معنی  اصل و جنبه اصلی و اساسی هر درام پرداخته می شود.

دو کارگاه یاد شده ویژه بازیگران حرفه ای تئاتر طراحی شده است و ثبت نام و هماهنگی دو کارگاه فوق را افشین خورشید باختری بر عهده دارد.

کارگاه آندری ولمینیسکی با عنوان «دستور بازیگری در تئاتر کریکات - مفهوم تئاتر و هنر» نیز از ۲۲ آذر تا ۲ دی ماه ۹۴ در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. این کارگاه به صورت تئوری و عملی ویژه بازیگران حرفه ای و دانشجویان تئاتر خواهد بود. ثبت نام و هماهنگی این کارگاه توسط شیوا مسعودی انجام می شود. ساعت برپایی این کارگاه ۹ تا ۱۲ صبح و ۱۴ تا ۱۸ بعد از ظهر اعلام شده است.

 هفته تئاتر لهستان از ۲۰ تا ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۴ در تهران برگزار می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار