ارائه خدمات درمانی به زائران در 39 چادر و 4 مرکز درمانی در نجف و کربلا

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از پرواز نخستین تیم پزشکی و درمانی هلال‌ احمر ایران شامل پزشک، پرستار، کارشناسان آزمایشگاه و بهداشت، امدادگر و تکنسین اورژانس به عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید علی‌مرعشی با اشاره به این که تیم راه‌انداز هلال‌احمر ایران پنج‌شنبه گذشته وارد عراق شده است، بر این اساس نخستین تیم درمانی هلال‌احمر ایران امروز عازم عراق شد تا خدمات درمانی لازم را به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در چهار درمانگاه هلال‌احمر ایران در نجف و کربلا و در چادرهای بین‌راهی ارائه دهند.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به این که 85 تن دارو و تجهیزات درمانی به عراق ارسال شده است، گفت: بر این اساس تیم درمانی اعزامی هلال‌احمر ایران شامل 80 نفر برای استقرار در درمانگاه‌های هلال‌احمر در نجف و کربلا و تیم 155 نفری برای استقرار در پایگاه‌های ارائه خدمکات درمانی بین‌راهی امروز وارد نجف می‌شوند.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به این که تیم دوم درمانی هلال‌احمر، سه‌شنبه 3 آذر وارد عراق خواهد شد، عنوان کرد: 180 تن از پزشکان و کادر درمانی هلال‌احمر ایران در بیمارستان کوت و در مسیر زائران از مهران به نجف مستقر خواهد شد.

وی اظهار کرد: بر این اساس تیم درمانی هلال‌احمر ایران در 14 چادر در مسیر نجف به کربلا، در 14 چادر در محل اسکان زائران در کربلا و 11 چادر در محل اسکان زائران در نجف و 4 درمانگاه هلال احمر در نجف و کربلا ارائه خدمت خواهند کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار