آثار منتخب سوگواره هنر عاشورایی حوزه هنری به كربلا رسید

به گزارش خبرگزاری مهر، در مراسم افتتاح نمایشگاه آثار منتخب سوگواره هنر عاشورایی در بیت‌ الثقافی كربلا، سید مسعود حسینیان سركنسول ایران در كربلا گفت: باعث خوشحالی است در فضای این روزها كه همایش عظیم اربعین را در پیش داریم، این نمایشگاه با آثاری زیبا و حرفه‌ای و با مضمون حماسه كربلا برگزار شده است.

وی با اشاره به تحریفاتی كه در حوزه ارائه آثار هنری با مضامین مذهبی اتفاق می‌افتد، گفت: آثار این نمایشگاه بسیار متفاوت و تاثیرگذار است و ایده‌های جذاب و تازه‌ای در میان این آثار دیده می‌شود كه می‌توانند نگاه مردم را نسبت به آثار هنری ارتقا بدهد.

حسینیان همچنین درباره رشد بیشتر تعاملات میان هنرمندان و فرهیختگان دو كشور گفت: مراسم راهپیمایی اربعین باعث شده تا ارتباط و دوستی بین زائران ایرانی و مردم كربلا و نجف بیشتر از گذشته شود و حتی برخی از این دوستی‌ها به ازدواج میان جوانان دو كشور تبدیل شود.

سركنسول ایران در كربلا گفت: ما در آینده برنامه‌هایی داریم تا طی آن، شرایط حضور هنرمندان عراقی در ایران و در برنامه‌های فرهنگی و هنری كشورمان را فراهم سازیم و متقابلاً از حضور هنرمندان ایرانی در همایش‌ها و برنامه‌های هنری كشور عراق بهره‌مند شویم تا از این طریق شاهد رشد تعاملات فرهنگی و توسعه روابط دوجانبه میان مردم دو كشور در تمام عرصه‌ها باشیم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار