همزیستی مسالمت آمیز ادیان در میان ملت ما عملی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نشست رونمایی از کتاب «ایران مهد همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان» گفت: همزیستی در بین ملت و مردم ما عملی شده است و صرفاً در زمینه گفتگو باقی نمانده است. پیامبر اکرم (ص) می‌گوید من برای رحمت آمده‌ام. باید توجه کنیم که رحمت زمانی که می‌آید مهم نیست که برای چه کسی است، همانطور که زمانی که باران رحمت می‌بارد، بر سر همه ما به یک میزان می‌بارد. خداوند هیچ قیدی بر رحمت‌ها نگذاشته است.

ترکمان افزود: پیامبر در یک موردی از مسجد مدینه برای نصارا اجازه می‌دهد که مراسم‌ مذهبی‌شان را در آنجا برگزار کنند و از آن مکان استفاده کنند. پیامبر اکرم(ص) فرموده است که هر کسی به اهل ذمه آزار برساند، به من آسیب رسانده است. این سنتی بوده که ما در گذشته داشته ایم و در این مدت ۳۵ سال جمهوری اسلامی توجه ویژه‌ای به همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان شده است و گفتگوی ادیان نتیجه این توجه است.

وی تصریح کرد: سازمان فرهنگ برای اینکه این فعالیت‌ها را به صورت بصری و تصویری ارائه کند، لازم دید کتابی از تصاویر تمام مراسم و گفتگوی بین ایران و سایر کشورها و همچنین ادیان مختلف تهیه و آن را به چاپ برساند و این کتاب برای سفری که رئیس‌جمهور به نیویورک داشت، آماده شد و ایشان آن را در آنجا ارائه کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار