کتاب«چراغ مناجات؛ نگاره هایی درباره آیت الله ملکی تبریزی»منتشر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین جلد از مجموعه ده جلدی پیشگامان دانش و فضیلت با عنوان «چراغ مناجات نگاره هایی درباره آیت الله ملکی تبریزی»، به کوشش مرکز پژوهش های جوان پژوهشگاه و به قلم مهری السادات معرک نژاد، منتشر شد.

این کتاب که به عنوان سومین کتاب از مجموعه ده جلدی (نگاره هایی درباره نخبگان دینی) است در مرکز پژوهش های جوان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و توسط مهری السادات معرک نژاد، سامان یافته است.

کتاب مذکور در قالب داستانک و در مورد زندگی آیت الله ملکی تبریزی(ره) بوده که شامل شصت و شش بخش است.

نویسنده در بیست و دومین بخش از کتاب خود، درباره آداب عبادت ایشان، می نویسد:

هر شب، سحر؛ بعد از بیدارشدن می ­نشست توی رختخوابش، گریه می­کرد از خوف خدا. می ­رفت به سجده، گریه می­ کرد. بعد می­رفت توی حیاط، آسمان را نگاه می­ کرد و آیه­ های آخر آل عمران را مي­ خواند:

 "الذين يذكرون الله قياما و قعودا و علي جنوبهم و يتفكرون فی خلق السموات و الارض ربنا ما خلقت هذا باطلا سبحانك فقنا عذاب النار... ر. ؛ آنان كه خدا را در همه احوال، ايستاده و نشسته و به پهلو آرميده ياد مي­ كنند و در آفرينش آسمان و زمين مي­انديشند كه پروردگارا اينها را بيهوده نيافريده­اي، تو منزهي پس ما را از عذاب دوزخ در امان دار..."

هنوز آيه­ ها تمام نشده، از خود بی­ خود می ­شد. سر می­ گذاشت به دیوار، گریه می­ کرد. می­ آمد لب حوض، وضو می­ گرفت، گریه می­ کرد. می­ نشست توی سجاده ­اش، نماز شب را شروع نكرده، گریه می­ کرد. آن قدر که می ­گفتند یکی از بسيار گريه كنندگان روزگارخودش است؛ يكي از بكائون.

 سومین جلد از مجموعه ده جلدی پیشگامان دانش و فضیلت با عنوان «چراغ مناجات؛ نگاره هایی درباره آیت الله ملکی تبریزی» با قیمت ۸۰۰۰ تومان توسط سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و تهیه کتاب میتوانند به نشانی www.poiict.orgمراجعه کنند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار