احداث کارخانه تولید داروهای دیابت در ایران/۷۰ میلیون یورو سرمایه

به گزارش خبرگزاری مهر، مازیار دوستدار در حاشیه برگزاری همایش بین المللی راهبری دیابت ایران، اعلام کرد: این شرکت بزودی عملیات اجرایی احداث یک کارخانه دارویی با تکنولوژی مدرن را در ایران آغاز می کند.

وی گفت: یکی از اهداف این شرکت، ورود مدرن به ایران و ارایه آموزش به ۱۶۰ نفر از متخصصان ایرانی با نظر وزارت بهداشت است.

دوستدار افزود: تولیدات این کارخانه از نظر کیفیت مطابق با تولیدات جهانی در دانمارک یا دیگر کشورها خواهد بود. ضمن اینکه متخصصان ایرانی پس از آشنا شدن با تکنولوژی های مدرن، این مسئله را مدیریت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ایران بعد از مصر و پاکستان بیشترین شیوع دیابت را در منطقه دارد، گفت: برای این شرکت اهمیت دارد که طرف قرارداد هم مثل ما فکر کند و برای مبارزه با دیابت با این شرکت همسو و علاقه مند به سرمایه گذاری باشد که به همین جهت ایران را انتخاب کردیم.

دوستدار افزود: این شرکت همکاری های خود با ایران را از سال ۱۹۹۸ شروع کرده و سرمایه گذاری ما در ایران نشان می دهد که همکاری های شرکت با ایران بلندمدت خواهد بود.

وی درباره اینکه آیا مکان مناسبی برای  ایجاد کارخانه در ایران شناسایی شده نیز گفت: تیم های کارشناسی و تخصصی ایران و شرکت نوونوردیسک در تلاش برای انتخاب مکانی مناسب هستند و به زودی نتایج فعالیت های خود را به وزارت بهداشت اعلام خواهند کرد.

دوستدار، میزان سرمایه گذاری شرکت نوونوردیسک در ایران برای احداث کارخانه را ۷۰ میلیون یورو اعلام کرد و افزود: به جز احداث کارخانه، این شرکت سرمایه گذاری هایی را در رشته های مختلف در ایران انجام داده و ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: با راه اندازی این کارخانه در ایران برای ۱۶۰ نفر اشتغال مستقیم و به ازای ایجاد هر شغل مستقیم ۷ شغل جانبی یا غیرمستقیم نیز ایجاد خواهد شد.

قائم مقام شرکت نوونوردیسک با بیان اینکه در این کارخانه علاوه بر تولید ۳ نوع از انسولین های مدرن، چندین قلم داروی مرتبط نیز تولید خواهد شد، گفت: هدف از راه اندازی این کارخانه در ایران ابتدا تامین نیازهای کشور به دلیل شیوع بالای دیابت و در صورت لزوم می توان صادرات نیز داشت.

دوستدار با اشاره به شرایط جدید اقتصادی ایران در دوران پساتحریم، اظهار کرد: برای ما تغییر دیابت مهم است و ما از ابتدا هدف شرکت خدمت به بیماران دیابتی بوده است. در زمان قبل از تحریم و یا دوران تحریم با ایران همکاری کرده ایم و همکاری خود را با ایران ادامه خواهیم داد.

وی تصریح کرد: هیج فرد یا شرکتی نمی تواند به تنهایی دیابت را مدیریت کند این کار نیاز به همکاری بخش های دولتی و خصوصی دارد.

دوستدار گفت: خوشبختانه در ایران هم دستگاه های دولتی و هم شرکت های خصوصی، همکاری بسیار خوبی با یکدیگر دارند و فعالیت ها تقسیم بندی شده تا جان میلیونها انسان را نجات دهند.

وی اظهار امیدواری کرد برگزاری این همایش در ایران منجر شود که برنامه های درمان دیابت در ایران مدیریت و هزینه های آن کاهش یابد.

همایش بین المللی راهبری دیابت از صبح دوشنبه با حضور وزاری بهداشت ایران و چند کشور و مقاماتی از سازمان بهداشت جهانی، در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما در حال برگزاری است. این همایش بعدازظهر سه شنبه پایان می یابد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار