۵۰۰ خانه داوطلب هلال احمر در فارس وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، حسین رضایی ظهر دوشنبه در مراسم افتتاح خانه داوطلب در کمیته امداد شیراز گفت: هلال احمر باید با جذب توان مردم به نیازمندان کمک کند که در همین راستا خانه های داوطلب تشکیل شده اند تا افراد در هر زمینه ای که فعالیت دارند با اعلام آمادگی در این خانه ها به نیازمندان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ خانه داوطلب در سطح فارس وجود دارد بیان کرد: فارس دارای بیشترین تعداد خانه های داوطلب هلال احمر در بین استان های کشور است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس یادآور شد: در هر خانه داوطلب ۴۰ نفر در قالب چهار گروه مهارت، مشارکت و حمایت به فعالیت می پردازند.

رضایی افزود: این پیشنهاد مطرح شد که در قالب کانون های نیکوکاری کمیته امداد خانه های داوطلب هلال احمر ایجاد شود که ریاست آن با کانون نیکوکاری باشد و هر دو نهاد هلال احمر و کمیته امداد با مشارکت یک دیگر در جذب کمک های مردمی برای نیازمندان فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه در همین راستا تفاهم نامه ای بین کمیته امداد و جمعیت هلال احمر فارس منعقد شده گفت: هلال احمر آمادگی این را دارد که نیروهای امداد را در کانون های نیکوکاری در زمینه مواردی چون کمک های اولیه آموزش دهد.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس اظهار داشت: خیران به عنوان داوطلب با هلال احمر همکاری دارند ولی تا به حال سازماندهی خاصی برای آن ها وجود نداشته که در همین راستا قصد داریم مجموعه خیرین هلال احمر را تشکیل دهیم.

هلال احمر آمادگی همکاری با کمیته امداد طی برنامه های خود است

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز نیز بیان کرد: انعقاد تفاهم نامه بین کمیته امداد و جمعیت هلال احمر در فارس باعث ایجاد رابطه ضابطه مندی بین این دو نهاد شده است.

محمد جواد رشیدی گفت: این آمادگی را داریم که در برنامه های خود با کمیته امداد همکاری داشته باشیم و حتی بحث آموزش پرسنل نهاد امداد را بدون هیچ هزینه ای دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد توان روان شناسی بالایی دارد اظهار داشت: هشت تیم تخصصی امداد در هلال احمر وجود دارد که یکی از آن ها مربوط به حمایت های روانی در زمان حوادث است که هلال احمر می تواند در این زمینه نیز آموزش هایی را به کارمندان کمیته امداد داشته باشد تا در مواقع بحرانی بتوانند برای افراد تحت پوشش خود از آن استفاده کنند و حتی کمیته امداد نیز می تواند برای خود تیم امدادی مخصوص داشته باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز بیان کرد: در سروستان و کوار جمعیت هلال احمر وجود ندارد و همین امر باعث شده تا مشکلات آن ها از سوی جمعیت هلال احمر شیراز دنبال شود.

رشیدی افزود: در سروستان با کمک خیران یک پایگاه امدادی در حال ساخت بوده  وزمین آن نیز تامین شده و خیران قول داده اند که در صورت ساخت این پایگاه در ساخت جمعیت هلال احمر سروستان نیز همکاری داشته باشند.

۱۴۰ نفر از کارکنان کمیته امداد شیراز عضو خانه داوطلب هلال احمر هستند

مدیر کمیته امداد شیراز نیز در این مراسم بیان کرد: کمیته امداد شیراز دارای ۳۰۰ پرسنل است که ۱۴۰ نفر از آن ها در خانه های داوطلب هلال احمر عضویت دارند.

مرآت رسولی بیان کرد:این نهاد در شهرستان شیراز در حال حاضر  ۵۵ هزار و ۸۰۰ نفر را در قالب ۲۶ هزار خانوار و سه هزار و ۵۰۰ دانش آموز و یک هزار و ۹۲۰ دانشجو تحت حمایت دارد که دارای استعداد ها و ظرفیتهای بالایی هستند.

وی افزود: با توجه به توافقنامه به عمل آمده بین این نهاد و سازمان هلال احمر برای نزدیکی و تعامل به منظور خدمات رسانی مطلوب تر به جامعه هدف هر دو سازمان  خانه داوطلب در کمیته امداد شیراز افتتاح می شود.

مدیر کمیته امداد شیراز تصریح کرد: در مناسبتهایی مانند جشن عاطفه ها و نیکوکاری و اطعام و افطار و طرحهای مفتاح الجنه که سرکشی از خانواده های نیازمند می باشد سازمان هلال احمر بهترین همراه با این نهاد خواهد بود و در زمینه آموزشهای گوناگون اجتماعی-فرهنگی-مشاوره –پزشکی و امدادی از ظرفیت این سازمان بهترین بهره برداری خواهیم کرد.

رسولی گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شیراز به عنوان دومین سازمانی است  است که به عنوان خانه داوطلبی با جمعیت هلال احمر همکاری می نماید.

وی بیان کرد: هداف از اجرای این طرح تعالی فرهنگ خدمات رسانی به شکل افتخاری به کلیه نیازمندان و اقشار آسیب پذیر در جوانب گوناگون زندگی اسلامی و شرافتمندانه است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار