لزوم تحرک بیشتر مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و پژوهشی استان در اجرای طرح‌های دانش بنیان

‌استاندار گیلان از مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی و پژوهشی گیلان خواست در زمینه اجرای طرح‌های دانش بنیان تحرک بیشتری داشته باشند‌.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در نشستی که به منظور ارائه طرح‌های کلان ملی فناوری به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: با توجه به توانمندی‌های موجود و استعداد جوانان و نخبگان گیلان انتظار از دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی جهت توسعه استان بسیار بیشتر از وضعیت موجود است.

وی افزود: خوشبختانه هم اکنون بستر مناسب برای بهره‌گیری از تحقیقات دانشگاهی و علمی استان در عرصه‌های صنعتی و کشاورزی وجود دارد و این مسئله به هنر مدیریتی این مراکز باز می‌شود تا از شرایط کنونی بهره بگیرند.

دکتر نجفی از آمادگی مدیران بخش‌های علمی کشور جهت حمایت از طرح‌های دانش بنیان خبر داد و افزود: با توجه به ظرفیت و توانمندی استان و وجود افزاد نخبه و اندیشمند در گیلان باید بخش دانشگاه‌های استان، طرح‌های پژوهشی، علمی و فناوری کلان مورد نیاز را آماده ارائه داشته باشند تا از این طرح‌ها به منظور توسعه استان بهره گیریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه باید با تمام توان روند مثبت و رو به رشدی که در بخش اشتغال استان ایجاد شده ادامه دهیم تا به نقطه مطلوب دست یابیم، اظهار کرد: در آینده بخش فناوری و دانش بنیان سهم عظیمی از اشتغال کشور را به خود اختصاص خواهند داد و با توجه به ظرفیت و توانمندی استان در این بخش باید از این فرصت در جهت توسعه و شکوفایی آن بهره گیریم.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به آینده روشن باید گام‌های قوی در عرصه علم و دانش برداشته شود، تاکید کرد: ارتفاء شرایط زیست محیطی، اشتغال فارغ التحصیلان و یا رونق کسب و کارهای دانش بنیان و ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید در بخش خصوصی از طریق توسعه فناورانه محقق می‌شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار