پنجمین تونل ترافیکی تهران تا پایان سال تکمیل می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از پیگیری مراحل مطالعه و طراحی تونل های بزرگراه شهید شوشتری و همچنین تونل امتداد جنوبی بزرگراه شهید صیاد شیرازی خبر داد.

به گزارش سرویس«شهری»ایسنا، مهندس علیرضا جاوید، افزود: برنامه ریزی و مطالعه به منظور بهره مندی هرچه بیشتر از فضاهای زیرسطحی شهر تهران در قالب تعریف پروژه های تونلی جدید ادامه دارد.

وی در عین حال اعلام کرد: نصب تجهیزات تاسیساتی و هوشمند سازی تونل شهدای غزه که امکان عبور ادامه بزرگراه شهید حکیم از زیر پهنه های جنگلی چیتگر را فراهم کرده است، در حال انجام بوده و انتظار می رود این معبر زیرزمینی به عنوان پنجمین تونل ترافیکی شهر تهران تا پایان سال جاری تکمیل و در اوایل سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

جاوید در تشریح وضعیت سایر پروژه های اولویت دار معاونت فنی و عمرانی، از پیگیری عملیات احداث تقاطع های غیرهمسطح بزرگراه ارتش با بزرگراه های امام علی(ع) و شهید صیاد شیرازی خبر داد و گفت: از مجموع 10 دستگاه پل طراحی شده در این پروژه، پل شرق به غرب تقاطع بزرگراه ارتش با بزرگراه شهید صیاد شیرازی در آبان ماه سال جاری به بهره برداری رسید و پیش بینی می شود پل غرب به شرق این تقاطع نیز تا پایان آذر ماه امسال برای تردد خودروها گشوده شود.

وی تکمیل مسیر 16 کیلومتری ادامه بزرگراه شهید حکیم از تقاطع بزرگراه آزادگان تا تقاطع‌های غیرهمسطح کاروانسراسنگی 1 و 2 را از دیگر اولویت‌های عمرانی شهرداری تهران در سال جاری خواند و ابراز امیدواری کرد: عملیات احداث سایر پروژه های بزرگراهی شامل ادامه بزرگراه یادگار امام(ره) در بخش حدفاصل میدان شهیدان تا میدان فتح و بزرگراه شهید نجفی رستگار(دولت آباد) به عنوان اولویت های عمرانی سال 1395 به طور جدی پیگیری شوند.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار