توسعه روابط اقتصادی و راه های مبارزه با تروریسم در منطقه محور مذاکرات ایران و صربستان قرار گرفت

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز پس از در دیدار با مایا گویکوویچ رئیس مجلس صربستان با حضور در جمع اصحاب رسانه در تالار مشروطه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز میزبان رئیس پارلمان صربستان و همکارانشان بودیم.

 

وی ادامه داد: ما روابط خوبی از گذشته با کشور صربستان داشته ایم، هم چنین در دوره جدید روابط سنجیده ای به لحاظ اقتصادی و سیاسی داریم، از سوی دیگر گفتگوهای پارلمانی سازنده ای میان دو کشور وجود دارد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گسترش روابط پارلمانی و تعاملات گروه های دوستی تاکید کرد: سفر رئیس پارلمان صربستان به کشورمان سفر مهمی تلقی می شود؛ ما در مذاکراتی که داشتیم راجع به گسترش فعالیت های پارلمانی دو کشور و هم چنین پیرامون گسترش روابط اقتصادی و دیگر زمینه های متنوعی که وجود دارد صحبت کردیم.

 

لاریجانی بیان کرد: این سفر هم در زمینه کارهای تعاملی پارلمانی می تواند موثر واقع شود و هم چنین تاثیرات خودش را در زمینه گسترش روابط اقتصادی ایجاد کند.

 

وی یادآور شد: در صحبت هایی که با رئیس پارلمان صربستان انجام شد پیرامون مسائل منطقه و خطر تروریست، مشکلاتی که در کل جهان وجود دارد و به ویژه اتفاقاتی که در هفته های اخیر افتاد هم چنین روش های مبارزه با تروریسم بحق شد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان این که البته در سفر قبلی که به صربستان داشتم راجع به این مسائل صحبت شد خاطر نشان کرد: امیدواریم که نتیجه سفر رئیس پارلمان صربستان منجر به دستیابی یک فهم مشترک در صحنه های بین المللی شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار