از استراتژی در جهت رونق بازار خودرو تا نوسازی تاکسی‌های فرسوده

نوسازی خودروهای فرسوده موضوعی بود که دو تن از اعضای شورا بر سوق دادن منابعی نظیر وام خرید خودرو در این جهت تاکید کردند.

به گزارش سرویس «شهری» ایسنا، احمد دنیا مالی در دویست و نهمین جلسه شورا گفت: با توجه به آغاز به کار هیات رییسه جدید سازمان نظام مهندسی بهتر است نشستی با این اعضا داشته باشیم تا در جریان نقطه نظرات شورای اسلامی شهر تهران قرار بگیرند.

در ادامه جلسه دنیا مالی با اشاره به وام خرید خودرو اظهارداشت: در وهله اول باید توجه داشت که منابع مالی این تسهیلات جزو منابع نقد نبوده که بخواهیم در بخش‌های عمرانی و حمل و نقل صرف کنیم، این تسهیلات بانکی است و برای خروج از رکود تخصیص یافت.

وی ادامه داد: استحضار دارید که در کشور چند میلیون خودروی فرسوده داریم که اگر بتوانیم این منابع را در جهت نوسازی این خودروها سوق دهیم، هم موجب رونق بازار خودرو خواهد شد و هم مشکل خودروهای فرسوده حل می شود.

دنیامالی تصریح کرد: در کشور5 تا 6 میلیون خودروی فرسوده وجود دارد و می‌توان چنین منابعی را برای نوسازی آنها تخصیص داد.

در ادامه جلسه اقبال شاکری نیز گفت: در تهران 15 هزار تاکسی فرسوده وجود دارد که در سطح شهر سم می پراکنند؛ ولی متاسفانه وام خرید خودرو به نوسازی این تاکسی ها اختصاص نیافت.

وی ادامه داد: ما امیدواریم منابعی این چنینی در گام‌های بعدی تخصیص داده شود تا تاکسی‌های فرسوده تهران هر چه سریعتر نوسازی شوند.

شاکری همچنین به تعطیلی غرفه و مراکزعمومی فرهنگسرای رازی اشاره کرد و گفت: اختلافات موجود در این موضوع باید هر چه سریعتر رفع شود تا مردم بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

همچنین مهدی چمران در دویست نهمین جلسه شورا با اشاره به ابلاغیه مقام معظم رهبری در باب محیط زیست گفت: این ابلاغیه برای سه قوه مجریه ، مقننه و قضاییه فرستاده شده و نشان دهنده ی آن است که موضوع محیط زیست دارای اهمیتی فراوان است و هر سه قوه درحفظ و گسترش آن نقش دارند.

چمران اظهار داشت: در حال حاضر ما با مشکلات عدیده ای از جمله کمبود آب ، آلودگی هوا ، فضای سبز و مواردی از این قبیل مواجهیم و این ابلاغیه مقام معظم رهبری سبب خواهد شد تا کوتاهی های گذشته خود را جبران کنیم.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنند تا این کوتاهی ها جبران شود و از این بابت از ابلاغیه مقام معظم رهبری تشکر می کنیم.

چمران سپس به موضوع وام خرید خودرو اشاره کرد و افزود: در حال حاضر نزدیک به 50 هزار تاکسی فرسوده در تهران داریم که اگر این وام خرید خودرو به نوسازی این تاکسی ها تعلق می گرفت مشکل همه حل می شد.

وی افزود: مدت ها است که رانندگان تاکسی برای نوسازی خودروهایشان با مشکل روبرو هستند و از طرفی هم تردد این تاکسی ها مشکلات عدیده ای به بار آورده

، از طرف دیگر هم خودروسازها می خواستند که خوردوهایشان به فروش برسد، پس چه راهی بهتر از اینکه این وام ها برای نوسازی تاکسی ها تعلق می گرفت.

چمران همچنین در خصوص تعداد تاکسی های فرسوده گفت: در تهران 15 هزار تاکسی بسیار فرسوده وجود دارد که باید هر چه سریعتر نوسازی شود اما خودروهایی که همین امسال سنشان به سن فرسودگی می رسند را نیز باید ملاک قرار داد. از اینرو می توان گفت تعداد تاکسی های فرسوده تهران قریب به 50 هزار خودرو است.

به گزارش ایسنا در ادامه مرتضی طلائی نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در صحن شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه امروز فضای مسمومی علیه اعضای شورای شهر و خبرنگاران به وجود آمده است که نه به نفع شورای شهر بوده و نه به نفع شهرداری است.

وی بر لزوم مدیریت پیشگیرانه درباره چنین موضوعاتی توسط مسئولین مرتبط تاکید کرد و اظهارداشت: آبروی شورای شهر و شهرداری در گرو یکدیگر است و رفتن آبروی هر کدام به معنی رفتن آبروی دیگری است.

نایب رئیس شورای شهر ادامه داد: حفظ و صیانت از آبروی شورای شهر برعهده اعضای شورا است و حتی اگر در خصوص یکی از اعضای شورای شهر مباحثی مطرح شود در واقع به کل شورای شهر آن موضوع اطلاق شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در همین خصوص گفت: حسابرسی کاری تخصصی است و نباید با اتکا به مباحث مطرح شده در آن فضا سازی بشود.

مهدی چمران تاکید کرد: حسابرسی باید به صورت دقیق انجام شود و نتایجی که از این حسابرسی به دست می آید قابل پذیرش بوده و شهرداری باید در مرحله بعد آن را اصلاح کند.

بر اساس گزارش سایت شورای شهر تهران، وی تاکید کرد: نباید با اتکا به چنین موضوعاتی به نفع و یا به ضرر افراد چیزی گفته شده و فضا سازی بشود.

انتهای پیام

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار