ادامه شرایط ناسالم کیفیت و پایداری هوای اصفهان تا پایان هفته

مهدی تَرکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در حال حاضر کیفیت هوای اصفهان در شرایط ناسالم برای عموم قرار دارد، اظهار داشت: شاخص‌ها عدد ۱۵۰ را برای کیفیت هوای اصفهان نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی استان هوای اصفهان تا پایان هفته به صورت پایدار است، ابراز داشت: چنانچه شرایط با این روند پیش برود تا پایان هفته میزان آلاینده‌ها افزایش خواهد یافت.

دبیر طرح جامع کاهش آلودگی هوای استان اصفهان همچنین ضمن اشاره به اینکه با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در خصوص افزایش آلاینده‌ها از شنبه انجام شده و تمام دستگاه‌های مسئول در این رابطه اقدامات اساسی را انجام داده‌اند، افزود: چنانچه دستگاه‌هایی همچون صنعت، معدن و تجارت، شهرداری، نیروی انتظامی و شرکت شهرک‌های صنعتی همکاری لازم را نمی کردند، وضعیت آلاینده‌های موجود در هوا از آنچه در حال حاضر هست، بیشتر بود.

وی با بیان اینکه صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص کنترل فعالیت‌های صنایع آلاینده در سطح شهر و در شعاع ۵۰ کیلومتری اصفهان اقدامات لازم را انجام داده است، ادامه داد: شهرداری نیز در این زمینه اقدامات خوبی را در خصوص برخورد با مشاغل آلاینده انجام داده است.

تَرکاشوند در خاتمه با اشاره به اثرات اجرای طرح زوج و فرد توسط پلیس راهور نیز گفت: اجرای این طرح به میزان قابل توجهی در کاهش آلاینده‌ها به ویژه در مرکز شهر نقش داشته است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار