اولین همایش «ایران و یونان؛ فرصت‌های کشف ناشده» برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر اولین همایش بررسی توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی دو جانبه ایران و یونان با عنوان «ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده» با حضور «نیکوس کوتزیاس»، وزیر امور خارجه یونان در تاریخ ۹ آذرماه در تهران برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، همایش مذکور با هدف کشف و شکوفا کردن پتانسیل‌های نهفته در روابط اقتصادی و فرهنگی دو کشور توسط سفارت یونان و با همکاری گروه شرکتهای بین‌المللی مایکروسورس برگزار می‌شود.

وزیر امور خارجه یونان در رأس هیاتی عالی‌رتبه از فعالان اقتصادی و فرهنگی در حوزه‌های نفت، گاز، انرژی، دارویی و درمانی، فرهنگی، صنعتی، گردشگری، کشتیرانی و حمل ‌و نقل، بانکداری، ساخت ‌و ساز، فن‌آوری اطلاعات برای شرکت در این همایش به تهران سفر خواهد کرد.

همچنین مدیران عالی‌رتبه اقتصادی و فرهنگی کشورمان چگونگی ایجاد راهکارهای توسعه و روابط فی‌مابین را با تمرکز بر مشترکات اقتصادی و فرهنگی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

بررسی نقاط قوت هر یک از کشورهای ایران و یونان با توجه به تاریخچه صنعتی اقتصادی و فرهنگی، بررسی ظرفیت‌های فرهنگی، تجاری و اقتصادی موجود در هریک از دو کشور به‌عنوان فرصت‌های قابل‌ برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری از سوی کشور مقابل، بررسی و استخراج صنایع مورد نظر جهت تعریف همکاری‌های طرفین، استخراج نقشه راه و برنامه عملیاتی توسعه روابط اقتصادی فی‌مابین و همچنین بررسی راهکارهای آگاه‌سازی فرهنگی در میان شهروندان هر کشور نسبت به فرهنگ، سنت و آیین شهروندان کشور مقابل با توجه به تاریخچه و ریشه‌های فرهنگی مشترک دو کشور؛ محور برنامه‌ها و سخنرانی‌های این همایش خواهد بود.

این همایش از ساعت ۹ لغایت ۱۵ روز دوشنبه، ۹ آذرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار می‌شود.
 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار