باشگاه ذوب‌آهن: آقای باقریان! انسجام اصفهانی‌ها را خدشه‌دار نکنید

باشگاه ذوب آهن در آستانه داربی اصفهان بیانیه‌ای خطاب به مسئولان باشگاه رقیب و هم استانی خود صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در حالی که ذوب آهن و سپاهان فردا در مرحله نیمه نهایی جام حذفی در ورزشگاه فولادشهر به مصاف هم می‌روند، باشگاه ذوب آهن بیانیه‌ای صادر کرده که متن آن در زیر می‌آید:

داربی پنجاه‌وپنجم دو باشگاه قدرتمند ورزش کشور این باردر حالی در ساعت 14:30 سه شنبه سوم آذر ماه در ورزشگاه فولادشهر و با سوت محسن ترکی داور موفق داربی های معروف ایران آغاز می‌شود که حساب آن از دیگر شهرآوردهای دو تیم فوتبال اصفهانی متفاوت است.

این بار قطب‌های اصفهانی فوتبال ایران که حداقل در یک دهه اخیر علاوه بر کنار زدن سرخابی‌های پرطرفدار پایتخت، موفق شده‌اند حریفان ریز و درشت دیگر شهرها و استان‌ها را نیز مقهور برنامه ریزی اصولی، یارگیری صحیح، شروع به هنگام اردوهای تمرینی – تدارکاتی پیش از فصل، انتخاب درست کادرفنی و مدیریت ساختارگرای خود کنند، در مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال باشگاههای کشور به مصاف یکدیگر می‌روند. در واقع بدون شک یک تیم از دیار نصف جهان در فینال حذفی ایران حاضر خواهد بود و تیم برنده دیدار تماشایی همشهری‌ها، باز هم اصفهان را مثل همه سال‌های اخیر، در بالاترین سطح فوتبال ایران نگاه خواهد داشت.

دراین میانه و با توجه به هجمه‌های مختلف، غیرمنطقی و گاها ناجوانمردانه‌ای که در چند سال گذشته و به ویژه در پی اتفاقات هفته آخر دوره چهاردهم لیگ برتر برعلیه تیم فوتبال سپاهان به راه افتاد و به نوعی قهرمانی این تیم را خدشه‌دار کرد، قریب به اتفاق مردم و رسانه‌ها به نوعی تیم فوتبال تراکتورسازی را قهرمان واقعی لیگ دانستند، هر چند که باید اذعان کرد این تیم با اشتباه محاسباتی کادرسرپرستی و پشتیبانی خود قهرمانی را از کف داد و سپاهانی‌ها در ورزشگاه فولاد شهر بدون توجه به اتفاقات ورزشگاه یادگارامام شهر تبریز، بازی خود را بردند و جام قهرمانی چهاردهم را در آغوش کشیدند. غرض از این یادآوری تلخ و شیرین آن که، دراین هیاهو و قیل و قال رسانه‌ای تبلیغاتی که همواره علیه باشگاههای موفق اصفهانی برپاست و به تازگی نیز در پی اتفاقات دیدار ذوب آهن - پرسپولیس در جام حذفی و اضافه شدن اتهام جدید "باند اصفهانی‌ها در فدراسیون فوتبال" به کلکسیون هجمه‌های به راه افتاده علیه باشگاههای اصفهانی، لزوم اتحاد، یکدلی و انسجام دو باشگاه ذوب آهن و سپاهان بیش از پیش به چشم می‌آید. اتحادی که دراین شرایط خطیر اهمیتی دوچندانی پیدا کرده و به نظر می رسد بایستی به طور جدی از سوی مدیران، مسئولان، پرسنل، کادر فنی، ورزشکاران و هواداران واقعی دو باشگاه و حتی اهالی زحمتکش و گمنام رسانه های ورزشی اصفهان، رعایت شود. در چنین موقعیتی نباید کوچکترین بهانه‌ای به دست دیگران داد و سبز و زرد در کنار هم و با هم، استیلای برحق فوتبال اصفهان را به مثابه سال‌های گذشته به فوتبال ایران ثابت کنند.

در طی همه این سال‌ها، این نگرش صحیح و منطق مدار، با پایبندی بر اصول حرفه‌ای حاکم و دوری از غوطه‌ور شدن در فضاهای احساسی و غیراصولی، توسط مدیران عامل دو باشگاه معروف و قدیمی اصفهانی رعایت شده است. نمونه بارز و مثال زدنی آن، مصاحبه‌های پیاپی و تاثیرگزار "سعید آذری" مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن است که در موقعیت‌های مختلف پیش آمده، از ماهیت ساختارگرا و بدور از حاشیه های مرسوم دو باشگاه ذوب‌آهن و سپاهان دفاع جانانه‌ای بعمل آورده و همواره در برابر هجمه‌ها و حملاتی که به این دو باشگاه موفق و هواداران پرشور آنها می‌شود ایستاده است. در طی این سال‌ها چنین برخورد حرفه‌ای و همگرایی اصول مدار را از "محمد رضا ساکت"، "علیرضا رحیمی" و "مهرزاد خلیلیان" مدیران عامل سابق باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان نیز دیده بودیم که غیر از این نیز از این عزیزان انتظار نمی‌رفت، اما اینکه "اصغر باقریان" مدیرعامل فعلی باشگاه سپاهان در مصاحبه اخیر خود با یک خبرگزاری و آن هم پیش از شهرآورد مهم دیار نصف جهان، از علاقمندی صرف تمامی مردم شریف اصفهان به برد تیم فوتبال سپاهان در دیدار همشهری‌ها سخن گفته، بسیار تعجب برانگیز و غیرحرفه‌ای جلوه می‌کند، آن هم از طرف مدیرعاملی که سالیان بسیار از فضای ورزش و جامعه شهر و استان اصفهان دور بوده و در استان‌های دیگر مشغول به خدمت بوده است.

بدون تردید چنین سخنان یکسویه و تفرقه برانگیزی جز آب به آسیاب دشمن ریختن نیست و حتی قادر نخواهد بود هواداران محترم، دوست داشتنی و اصیل سپاهان را که در اختلاف پیش آمده مابین "محرم نویدکیا" اسطوره باشگاه سپاهان با مدیرعامل فعلی، پشتیبان و حامی کاپیتان سال‌های دور و نزدیک تیم فوتبال سپاهان مانده و فاصله خود را با مدیریت این باشگاه حفظ کردند، با ایشان آشتی دهد. چنین فرافکنی های ملموس و سطحی تنها سودی که دارد، شاید گذر مقطعی و کوتاه مدت از بحران‌های موجود برون سازمانی است و لاغیر.

در هر حال آن چه بیش از هرچیز و به ویژه در ذات نهاد ورزش به عنوان یک اصل حائز اهمیت، وجود عینی دارد، رعایت انصاف در گفتار و کردار و پایبندی به اصل بی‌بدیل جوانمردی است و انتظار رعایت این مهم از سوی مقامات رسمی ورزشی، انتظاری بدیهی و بی‌توضیح محسوب می‌شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار