حمایت ویژه از ایجاد شرکت‌های دانش بنیان

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه گفت: از شکل‌گیری شرکت‌های دانش بنیان حمایت ویژه می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر هدایت حاتمی در مراسم پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای که امروز (دوم آذرماه) در محل سالن آمفی تئاتر آموزشکده فنی و حرفه‌ای شماره یک پسران کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: اگر مروری گذرا بر ادبیات این سالهای کشور داشته باشیم به واژه‌هایی همچون نهضت علمی، اقتصاد دانش بنیان، کارآفرینی، اقتصاد مقاومتی و ... بیش از هر واژه دیگری برمی خوریم و این واژه‌ها نشان می‌دهند که نیاز کشور ما چیست؟

وی ادامه داد: خوشبختانه در سالهای اخیر رشد علمی کشور بسیار خوب شده، اما باید قبول داشته باشیم که هنوز نسبت به علم روز دنیا عقب هستیم و هنوز با پیشرفت روز دنیا فاصله زیادی داریم.

حاتمی تصریح کرد: این شرایط به ما می گوید که باید تلاش بیشتری از خود نشان دهیم.

معاون استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه دشمن وجود دارد و این یک واقعیت است، گفت: دشمن از تمام ابزار و امکاناتش برای به زانو درآوردن نظام استفاده می‌کند. همچنین کشور ما با رقبای جدی در سطح بین‌الملل مواجه است و این وظیفه ماست که کار و تلاش جدی انجام دهیم تا بتوانیم با این دشمنان و رقبا مقابله کنیم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور ما دانشگاه راه خود را می‌رود، جامعه راه خود را می‌رود، دولت راه خود را می رود، صنعت و بخش اقتصاد نیز راه خود را ادامه می‌دهند و بین اینها هیچ گونه تعامل و همگرایی وجود ندارد.

وی گفت: ما در کل کشور نیروی فنی بسیار کمی داریم و این درحالیست که تعداد نیروی فنی استان کرمانشاه 5 درصد از میانگین کشوری هم کمتر است. از سوی دیگر درآمد سرانه مردم استان نیز بسیار پایین است، بنابراین همه اینها می طلبد که تلاشمان را در تمامی جهات بیشتر کنیم.

حاتمی افزود: اگر علم، سواد و دانش در گوشه کتابخانه و آزمایشگاه بماند و تبدیل به عمل و در نهایت تبدیل به ثروت نشود، هیچ سودی برای جامعه نخواهد داشت.

معاون استانداری کرمانشاه گفت: در دنیای امروز سهم اقتصاد فناورانه در اقتصاد ملی کشورها روز به روز بیشتر و بیشتر می‌شود، بنابراین ما باید کاری کنیم که مسیر دانشگاه را با مسیر دولت و اقتصاد همگرا کنیم که در نهایت شاهد بهره مندی از دانش و علم به دست آمده دانشگاه های خود باشیم.

وی در ادامه تاکید کرد: حاضریم حمایت مادی و معنوی ویژه ای از هرگونه حرکت در راستای اقتصاد دانش بنیان به عمل آوریم.

حاتمی گفت: استانداری کرمانشاه از شکل گیری شرکت‌های دانش بنیان به ویژه در بخشهای فنی حمایت ویژه می‌کند.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار