عدم تطابق اساسنامه‌های سازمان‌ها با مصوبه شورا تخلف است

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا دبیر اظهار داشت: در جریان حسابرسی‌ها مشخص شده که صورت‌های مالی سازمان‌ها بسیاری از مسائل را افشا نمی‌کنند. این در حالی است که در دنیا در سازمان‌هایی همانند شهرداری که نه خصوصی هستند و نه دولتی و نهادهای عمومی محسوب می‌شوند حسابرسی مالی و عملیاتی بسیار اهمیت دارد و سخت گیرانه ترین معیارهای حسابرسی برای آنها در دنیا اعمال می‌شود چون این سازمانها منابع ملی را در اختیار دارند و در عین حال نظارت های دولتی هم روی آنها وجود ندارد در نتیجه حسابرسی بسیار اهمیت دارد و اگر در این مورد همچون سالهای گذشته مورد غفلت واقع شود هرگز به نظم قانونی پیدا کردن این سازمانها امیدی وجود نخواهد داشت. 

وی اضافه کرد: شهر تهران نیز از نظر فعالیت های اقتصادی اگر چه دولتی نیست اما عملکرد اقتصادی قابل توجهی دارد و از این نظر شفافیت صورت‌های مالی سازمان‌های وابسته به شهرداری حائز اهمیت است.

دبیر در ادامه به عدم اجرای مصوبه شورا در خصوص اصلاح اساسنامه سازمان ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: متاسفانه از زمان تصویب مصوبه شورا مبنی بر اصلاح اساسنامه سازمان ها تا دی ماه سال 93 اقدام عملی صورت نگرفته که با پیگیری‌های مکرر کمیسیون برنامه و بودجه بالاخره در دی ماه سال 93 اساسنامه‌های اصلاح شده از سوی شهردار تهران به سازمان ها ابلاغ شد. 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: این درحالی است که شهرداری تهران موظف بود اساسنامه سازمان‌ها را مطابق با اساسنامه تیپ مصوب شورا تدوین کند و برای تصویب به صحن شورا بیاورد. اما تا این لحظه هیچ اساسنامه‌ای برای تصویب به صحن ارائه نشده است. 

وی در پایان یادآور شد: از آنجایی که دیده شده بعضا برخلاف مفاد اساسنامه‌های ملاک عمل؛ اقداماتی صورت پذیرفته؛ باید اساسنامه‌های ابلاغی به شورا ارسال شود تا اختلاف‌های احتمالی بین اساسنامه‌های ابلاغی و اساسنامه تیپ مصوب شورا بررسی شود. چرا که عدم تطابق اساسنامه‌های سازمان‌ها با مصوبه شورا تخلف است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار