برگزاری 22 نمایشگاه عکس بسیج در امتداد عاشورا/ تجلیل از چهره های شاخص بسیجی

به گزارش خبرگزاری فارس، علی محمد نائینی با اشاره به اهتمام جدی شهرداری تهران در برگزاری باشکوه هفته بسیج گفت: در این چهارچوب جلسات مشترک با سپاه حضرت رسول( ص ) برگزار و فهرستی از اقدامات در جهت بزرگداشت هفته بسیج در مناطق و محلات تهران مشخص شد و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، موسسه همشهری،سازمان زیباسازی مجموعه برنامه هایی جهت ترویج و تعمیق هفته فرهنگ و تفکر بسیج پیش بینی کردند.

قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به روشن بودن اهمیت بسیج اظهار داشت: امام خمینی(ره) با معرفی بسیج به عنوان معجزه انقلاب، بهترین وکاملترین توصیف را از بسیج داشته اند.

وی ضمن اشاره به اینکه تمرکز بر روی تفکر و فرهنگ بسیجی اصل است، ادامه داد: مهم ترین کار ما تبیین مصادیق فرهنگ و تفکر بسیجی در عرصه های مختلف و معرفی این فرهنگ و تفکر است که امروز بیش از همیشه به آن نیاز است.

مشاور فرهنگی شهردار تهران ادامه داد: ایمان عمیق،تلاش مخلصانه،هوشیاری در شناخت دشمن،گذشت و ایثار در برابر دوست،ایستادگی و مقاومت شجاعانه و خستگی ناپذیر، روشن بینی، محاسبات دقیق،کار دقیق و نتایج علمی، حساس بودن و انگیزه داشتن و تکیه به هدایت الهی و اعتماد به کمک الهی مهمترین مولفه های هویت بخش سبک زندگی و تفکر بسیجی است.

وی اظهار داشت:تعمیق آموزه های امام راحل(ره) و رهبرمعظم انقلاب اسلامی در مورد بسیج، معرفی بسیج به عنوان نهاد موثر در پیشرفت ایران اسلامی و یادگار امام (ره)،معرفی الگوهای ناب سبک زندگی ایرانی اسلامی در سیره عملی بسیجیان و پاسداشت ایثارگری بسیجیان در برهه های گوناگون از جمله دفاع مقدس ،سازندگی و جهاد علمی ازمهترین اهداف گرامیداشت هفته بسیج است.

نائینی ضمن اشاره به تاکید براخلاص ،توکل ،ابتکار و قانون گرایی به عنوان مولفه های اصلی بسیج در بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: اثربخشی بسیج در عرصه های مختلف علمی،سازندگی ،فرهنگی و اجتماعی ،معرفی بسیج به عنوان قدرت نرم انقلاب اسلامی در مقابله با جنگ نرم و استمرار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تاکید برنقش شهدای مدافع حرم را از الزامات بزرگداشت هفته بسیج عنوان کرد.

قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود:اطلاع رسانی وهویت بخشی به سیمای بصری شهر با محوریت بسیج در امتداد عاشورا،ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،اجرای برنامه های آئینی ،هنری،تجسمی و نمایشگاهی،ارائه محصولات فرهنگی ،برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و شب شعر و خاطره را از مهمترین برنامه های مدیریت شهری در پاسداشت هفته بسیج عنوان کرد.

وی ضمن اشاره به هویت بخشی به سیمای بصری شهر در هفته بسیج اظهار داشت:بهره مندی از فضاهای موجود در ایستگاه های اتوبوس،تاکسی و مترو،فضاسازی تبلیغی سطح شهر بااستفاده از ظرفیت های تبلیغاتی مانند پل، بیلیوردها با محوریت آموزه های امام راحل(ره) و رهبرمعظم انقلاب اسلامی در خصوص بسیج، فضاسازی تبلیغی سطح محلات354 گانه بانصب بنر،برگزاری یادواره شهدای محلات را از دیگر برنامه های هفته بسیج برشمرد.

مشاور فرهنگی شهردار تهران، برگزاری یادواره شهدای محلات ،تجلیل وتکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران، تجلیل از چهره های شاخص بسیجی و گلباران مزار شهدای انقلاب اسلامی را از دیگر اقدامات هفته بسیج برشمرد.

وی به برنامه های آئینی ، هنری و تجسمی و نمایشگاهی اشاره کرد و افزود:برگزاری 22نمایشگاه عکس بسیج در امتداد عاشورا در 22منطقه شهر، برگزاری 354 نمایشگاه عکس و پوستر در سرای محلات، برگزاری نمایشگاه عکس در ایستگاه های منتخب مترو، برگزاری نمایشگاه کتاب در موضوعات جنگ نرم، دفاع مقدس،مقاومت اسلامی و... در 22 منطقه، اکران فیلم های سینمایی ارزشی در22مرکز فرهنگی تابعه و برگزاری کارگاه هنری خلق آثار در رشته های نقاشی ،خوشنویسی و کاریکاتور در ایستگاه های مترو را ازجمله این برنامه ها دانست.

مشاور فرهنگی شهردار تهران خاطرنشان کرد: همچنین در این هفته مسابقات ورزشی در رشته های مختلف ،مسابقات فرهنگی در قالب دل نوشته و مقاله نویسی ویژه کارکنان شهرداری تهران، مسابقه پیامکی ویژه شهروندان و مسابقه قرآنی و معارف اسلامی با توجه به تقارن هفته بسیج و ایام راهپیمایی اربعین حسینی (ع) برگزار خواهد شد.

نائینی با اشاره به این که قدرت ملی و منطقه ای جمهوری اسلامی ایران، مبتنی بر قدرت مردمی است برظرفیت شهرداری تهران در برگزاری هفته بسیج تاکیدکرد و ادامه داد: فرهنگ بسیجی باید برجسته ظهور کند و این وظیفه تمامی سازمان های فرهنگی است که موانع را از سر راه نیروهای متدین بردارند.

قائم مقام معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: استراتژی دشمن نفوذ اجتماعی و فرهنگی است و در راستای جنگ نرم، امروز دشمن فرهنگ و تفکر بسیجی را هدف گرفته است. فرهنگ و تفکر بسیجی، ساختار حقیقی، قدرت درون زای نظام و سرمایه جمهوری اسلامی و عامل تمایز این نظام با دیگر نظام است که باید از آن حراست و در ترویج و تعمیق آن تلاش کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار