ولایتمداری مهمترین شاخصه «بسیج» است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی پیش از ظهر دوشنبه در دیدار با جمعی از اعضای ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته بسیج به تلاشگران در این عرصه اظهار داشت: یکی از مسایلی که همواره باید مورد توجه بسیجیان قرار گیرد، ولایتمداری است.

وی افزود: در دوران مولای متقیان حضرت علی (ع) آنگونه که باید مرد از منویات امام حمایت نکردند، چنانکه وقتی در نهج البلاغه به سخنان دردآلود امیرمؤمنان می نگریم، حضرت علی (ع) یکی از آسیب های جامعه خود را در آن دوران سست عنصری برخی افراد می داند که اگر چند یار و همراه مانند مالک اشتر نخعی داشت آن حوادث رقم نمی خورد و صلح امام حسن (ع) و قیام امام حسین (ع) به وقوع نمی پیوست.

امام جمعه گلپایگان با بیان اینکه اگر کسی مطیع نداشته باشد نظر او بی اهمیت می شود، گفت: وقتی حضرت علی (ع) به عنوان رهبر جامعه ولایی پس از رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام چنین جمله ای بفرماید، بدان معناست که امیرالمؤمنین نیاز به یارانی دارد که راست قامت و پایه کار باشند و بفهمند کجا باید اشاره های رهبری و ولایت را بخوانند که متأسفانه این طور نشد.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه یکی از فلسفه های وجود بسیج و سپاه مردمی بودن و ولایت پذیری آن است، تصریح کرد: همانگونه که تاکنون بسیج در همه عرصه ها نشان داده اهل شعار و شعور است؛ زیرا اگر در شعار، شعور نباشد ارزشی ندارد و شعور نیز مسئله عملی و رفتاری است.

وی افزود: شهدای جان بر کف از زن، فرزند و پست و مقام گذشتند و برای رسیدن به هدف خود که نجات نظام و انقلاب اسلامی بود جان نثار کردند.

اسماعیلی بیان داشت: اگر انسان ملاحظه مسایل دنیوی را در ذهن بپروراند، باید پشت خاکریزهای نفس، زانو بزند.

امام جمعه گلپایگان تاکید کرد: ما باید همیشه عنوان بسیج و بسیجی را بی پیرایه بدون آسیب هایی که گاهی بعضی از تشکل های ما به آن مبتلا می شوند، حفظ کنیم.

در دیدار جمعی از اعضای ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان که به مناسبت هفته بسیج با امام جمعه گلپایگان صورت گرفت، سرهنگ محمداسماعیل علیشاهی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گلپایگان گزارشی از برنامه های انجام گرفته به مناسبت هفته بسیج را بیان کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار