الزام باشگاه‌های فوتسال به دریافت مجوز حرفه‌ای از سال ۲۰۱۷

به گزارش خبرگزاری مهر، آرش جابری دبیر سازمان فوتسال در حاشیه کارگاره آموزشی توسعه فوتسال و صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم دارد برای فوتسال همانند فوتبال پروانه حرفه ای صادر کند.

وی افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۷  تمام کشورهایی که در فوتسال آسیا مانند ژاپن، ایران و ازبکستان لیگ حرفه‌ای دارند، باید پروانه حرفه ای بگیرند. ضمن اینکه خسوس، نایب رئیس کمیته فوتسال و مسئول حرفه ای‌گری اسپانیا به ایران آمده تا  دوره‌های آموزشی را برای مسئولان فوتسال برگزار کند و پس از برگزاری دوره ها، کارشناسانی را به استان‌ها اعزام خواهند کرد تا از استادیوم‌ها و سالن‌های فوتسال بازدید کنند و طراز مالی و نحوه فعالیت باشگاه‌ها را مورد ارزیابی قرار دهند.

دبیر سازمان لیگ فوتسال در ادامه بیان کرد: بعد از آن، بحث پروانه حرفه‌ای را در لیگ یک اجرا می‌کنیم تا شاهد تیم‌های موفقی در فوتسال باشگاه‌ها باشیم. بر همین اساس ساختار حرفه‌ای سازی باشگاه‌های اسپانیا و روسیه در این کارگاه آموزشی مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین نحوه حضور تیم‌های حاضر در لیگ اسپانیا و شرایط مارکتینگ نیز مطرح می‌شود.

جابری با بیان اینکه کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتسال هم باید در این دوره آموزشی حضور داشته باشند، گفت: دوره آموزشی که امروز برگزار شد مختص مسئولان برگزار کننده مسابقات که شامل روسای کمیته‌های فوتسال استان‌ها، هیات رئیسه و اعضای سازمان لیگ برتر بود. فردا دوره آموزشی برای مدیران باشگاه‌ها در قسمت بانوان و آقایان برگزارمی‌شود و در روز آخر نیز سرپرستان و سرمربیان تیم‌های لیگ برتر و یک حضور خواهند داشت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار