فعالیت دانشجویان دکتری در بخش‌های آموزشی، پژوهشی دانشگاه محقق اردبیلی

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از فعالیت دانشجویان دکتری در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و اداری دانشگاه محقق اردبیلی خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، دکتر گودرز صادقی در جلسه شورای دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به بازدیدهای معاون وزیر از بخش‌های مختلف دانشجویی دانشگاه، منطق و رفتار دانشجویان را مثال زدنی دانست و گفت: فضای همدلی و همزبانی و پشتیبانی میان دانشجویان، کارکنان و اساتید این دانشگاه کاملا مشهود است.

وی دانشگاه محقق اردبیلی را همراه با نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: در این دانشگاه اساتید، کارکنان و دانشجویان دارای شأن و منزلت خاص خود هستند و مسئولین نیز از حقوق آنها دفاع می کنند.

صادقی با بیان اینکه تعدادی از دانشجویان در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و اداری دانشگاه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: 50 نفر از دانشجویان دکتری نیز بصورت کارمند فعالیت دارند که هیچ مشکل و معضلی نیز در این خصوص بوجود نیامده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی خاطرنشان کرد: در تابستان اخیر با تخصیص اعتبار شش میلیارد ریال دو خوابگاه دانشجویی پسران بصورت کامل نوسازی شده است.

وی همچنین خواستار قرار گرفتن بورس مربیان در اختیار هیات ممیزه دانشگاه شد و افزود: طرح مهارت آموزی و اشتغال جوانان نیز بصورت پایلوت در استان اردبیل اجرایی خواهد شد.

صادقی همچنین احترام به روحانیت را احترام به اسلام و دیانت دانست و افزود: دولت تدبیر و امید نیز مدافع حق و حقوق دانشگاه‌ها است.

حجت الاسلام مدبر سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به دیدارهای صمیمی خود با دانشجویان، خواستار توجه جدی مسئولین دانشگاه و وزارت علوم به وضعیت خوابگاه ها شد.

وی تاکید کرد: در ساختار خوابگاه‌ها باید نکات فرهنگی از ابتدا درنظر گرفته شود؛ چراکه تغذیه روحی یک مسکن و آرام بخش برای دانشجویان است.

مدبر تقویت افکار بین المللی دانشجویان را حائز اهمیت ویژه دانست و افزود: دانشجویان نیازمندند علم خود را تبدیل به علوم کاربردی و عملیاتی کنند.

در ادامه مرتضی ابراهیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی نیز خاکریز اول دانشجو را حوزه آموزشی عنوان کرد و گفت: در حوزه آموزشی باید برای برنامه تسهیلات بورس آئین نامه منسجم ابلاغ شود و در شیوه اجرا نیز وحدت رویه ایجاد شود.

وی تاکید کرد: اردبیل یک استان مرزی است و اقتضاعات خاصی را از این لحاظ می طلبد؛ چراکه در امنیت کشور تاثیرگذاری فراوانی دارد.

ابراهیمی خواستار پرهیز از شکل تشریفاتی بیست سال گذشته در اختصاص رشته‌های دانشگاهی شد و افزود: تنها راه توفیق در کیفیت بخشی آموزشی، نگاه آمایشی و توسعه حوزه میان رشته‌ای است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی خواستار ارتقای سیاست نخبه پروری در محیط‌های دانشگاهی شد و تصریح کرد: سهمیه فرصت مطالعاتی خارج از کشور دانشگاه محقق از دو نفر به پنج نفر رسیده است.

وی همچنین خواستار توسعه و نگرش بیشتر به میان بخشی و میان رشته‌ای و توجه به آمایش سرزمین شد.

ولی رسولی شربیانی معاون دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه 19 نوع وام مختلف از طریق صندوق رفاه دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، افزود: با توجه به اینکه برخی از وام‌ها دارای متقاضی کم و برخی نیز متقاضی زیادی دارند و ما در برخی مواقع با محدودیت مواجه می شویم، اختیار جا به جایی این وام ها به دانشگاه واگذار شود.

وی افزود: با لینک شدن نرم افزار صندوق رفاه به سیستم گلستان بسیاری از مشکلات مرتفع می شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار