چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در کرج دچار اختلال شد

به گزارش خبرنگار مهر، طی هفته‌ها و روزهای اخیر شاهد بارندگی‌های شدیدی در استان البرز به‌ ویژه کلان‌شهر کرج بودیم. شدت بارش باران به حدی بود که اداره کل هواشناسی استان آب‌گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها را پیش‌بینی کرد  و در این بین احتمال آب‌گرفتگی معابر در کلان‌شهر کرج به واقعیت پیوست و برای ساعاتی تردد شهروندان و خودروها را با مشکل مواجه کرد.

پس از بارش‌های باران به همراه وزش شدید باد در اتفاقی عجیب چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در برخی تقاطع‌های مهم شهر از جمله هفتم تیر، کارخانه قند و مصباح دچار اختلال شد و همین موضوع موجب کورتر شدن ترافیک و ازدحام خودروها دریکی از کمربندهای اصلی شهر شد به‌طوری‌که تلاش مأموران راهنمایی و رانندگی نیز در این شرایط کارساز نبود و اختلال عجیبی در معابر شهری مشاهده شد.

به نظر می‌رسد تجهیزات الکترونیکی نصب‌شده در چهارراه‌ها وتقاطع های سطح شهر بسیار آسیب‌پذیر بوده و با کوچک‌ترین بارش کارایی خود را از دست می‌دهند. همین موضوع باعث شد که به سراغ احمد افضلی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرج برویم و این مهم را پیگیری کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خاموش شدن چراغ‌های راهنمایی و رانندگی برخی تقاطع‌ها در کرج در زمان بارندگی به دلیل فرسودگی است یا خیر؟ گفت: قطعاً در هر دستگاهی قطعی برق و مشکلات فنی وجود دارد و این نقص به علت فرسودگی نیست.  

مرکز کنترل ترافیک استان البرز ۲۲ بهمن ماه جاری راه‌اندازی می‌شود

افضلی در ادامه با تأکید بر اینکه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرج با اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان هماهنگ است، گفت: هرگونه مشکل و قطعی برق که باعث خاموش شدن چراغ‌های راهنمایی و رانندگی شود به‌سرعت توسط معاونت حمل‌ونقل به پیمانکار مربوطه اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرج افزود: برای کنترل دستگاه‌های الکترونیکی، پیمانکار مربوطه موظف به رفع خرابی و اختلالات در کوتاهترین زمان ممکن است.

افضلی در پایان با اعلام اینکه مرکز کنترل ترافیک استان البرز بیست و دوم بهمن ماه سال جاری راه‌اندازی می‌شود، گفت: پس از راه اندازی همه چراغ‌های تقاطع‌ها در این مرکز کنترل می‌شود و مشکلاتی که در حال حاضر در این زمینه به‌ندرت دیده می‌شود از بین خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، دو روز گذشته و پس از بارندگی شدید چراغ راهنمایی ورانندگی واقع در میدان نبوت کرج خاموش شد و همین موضوع باعث اختلال در تردد خودروها شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار