مدرک و مدرک گرایی آفت جامعه دانشگاهی شده است

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: اگر این تفکر که کار کردن دارای ارزش است در جامعه جابیفتد، یقینا تحولی در کشور ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام مختاری در مراسم پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه فنی و حرفه ای که امروز (دوم آذرماه) در محل سالن آمفی تئاتر آموزشکده فنی و حرفه ای شماره یک پسران کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: دشمنان اسلام نمی توانند و نمی خواهند ببینند که کشورهای اسلامی به سمت استقلال علمی، اقتصادی و سیاسی پیش می‌روند.

وی ادامه داد: امروز اگر دانشگاه های ما اتکا به فرهنگ خودباوری داشته باشند، شاهد بهترین تحول در بطن دانشگاه و در ادامه آن در بطن جامعه خواهیم بود.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: تنها در بستر فرهنگ است که تحولات عظیم شکل می گیرد، بنابراین توجه ویژه به مقوله فرهنگ بسیار حائز اهمیت است.

مختاری تصریح کرد: جمعیت کشور ما در مقابل جمعیت کشور چین بسیار ناچیز است، درحالیکه کشور ما سه برابر کشور چین دارای مهندس است و از سوی دیگر ما برای نیروی تکنسین دچار مشکل هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر این تفکر که کار دارای ارزش ویژه است در کشور ما جا بیفتد یقینا شاهد تحولی چشمگیر در تمامی عرصه های کشور خواهیم بود.

رییس دفتر نهاد رهبری در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: متاسفانه در کشور ما آنچیزی که دارای ارزش است مدرک و مدرک گرایی است که این نکته آفت جامعه دانشگاهی کشور شده است.

مختاری اظهارکرد: ما اگر به خودمان بیاییم و فرهنگی را که خداوند به ما داده را واکاوی کنیم، می توانیم به نقاط مطلوبی برسیم که این مهم نیاز به تلاش بیستر همه ما دارد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار