مجیدی و «استرارو» جایزه لهستانی‌ها را گرفتند

جشنواره بین‌المللی «کمرا ایمیج» لهستان، ویژه هنر فیلمبرداری سینما از مجید مجیدی و «ویتوریو استرارو»، کارگردان و فیلمبردار فیلم «محمد رسول‌الله» با اعطای جایزه "زوج برجسته سینمایی" تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیست و سومین دوره از جشنواره هنر فیلمبرداری «کمرا ایمج» طبق اعلام پیشین با دعوت از مجید مجیدی و «ویتوریو استرارو» کارگردان و مدیر فیلمبرداری فیلم «محمد رسول‌الله» جایزه «زوج برجسته سینمایی» به آنها تقدیم کرد.

فیلم «محمد رسول الله» به کارگردانی مجید مجیدی که به داستان زندگی کودکی حضرت محمد (ص) می‌پردازد، برای اولین‌بار در سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۳ اکران شد و نمایش عمومی آن نیز از روز ۵ شهریور ۱۳۹۴ (۲۷ اوت ۲۰۱۵) در ایران و همزمان با افتتاحیه جشنواره فیلم مونترال کانادا آغاز شد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، «اد لاخمن» برای تصویربرداری فیلم «کارول» موفق به کسب جایزه «قورباغه طلایی» بهترین تصویربرداری سال شد، این فیلم به کارگردانی «تد هاینس» یکی از پرامید‌ترین فیلم‌ها در جوایز اسکار 2016 محسوب می‌شود.

فیلم «قوچ‌ها» به کارگردانی «گریمور هاکانارسون» نماینده سینمای ایسلند در جوایز اسکار 2016 نیز که تصویربرداری آن را «برندت گرولن» بر عهده داشت نیز جایزه «قورباغه نقره‌ای» و فیلم «پسر سائول» نماینده اسکار مجارستان به جایزه «قورباغه برنز» بهترین فیلمبرداری سال از سوی جشنواره بین‌المللی هنر فیلمبرداری «کمرا ایمیج» دست یافت.

«لارس اسکری» فیمبردار مستند تحسین شده «چهره سکوت» به همراه «جاشوا اوپنهیمر» کارگردان این فیلم جایزه بهترین تصویربرداری را در بخش مستند دریافت کردند و «بنویت دبی» تصویربردار فیلم «عشق» به همراه «گاسپار نوئه» نیز جایزه بهترین تصویربرداری فیلم سه بعدی را از آن خود کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار